Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Andre Iguodala, Scottie Pippen gibi"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, eski oyuncusu Andre Iguodala hakkında konuştu ve kendisinin efsane oyuncu Scottie Pippen'a benzediğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, eski oyuncusu Andre Iguodala hakkında konuştu ve kendisinin efsane oyuncu Scottie Pippen'a benzediğini söyledi.

Iguodala, geçen yaz gerçekleşen takasından bu yana, dün gece ilk kez Chase Center'da Warriors'la karşı karşıya geldi.

36 yaşındaki Iguodala, Memphis Grizzlies'e takas edilmeden önce, Warriors ile üç NBA şampiyonluğu ve 2015 Finalleri MVP ödülünü kazanmıştı.

Kerr en sevdiği eski oyunculardan birini tekrar sahada gördüğü için mutluydu:

"Bunu daha önce de söyledim, hiçbir zaman daha akıllı bir basketbol oyuncusunun yanında olmadım ve pek çok akıllı oyuncunun etrafında bulunmuşluğum var. Onu gerçekten benzersiz kılan şey beyni ve temel bilgilerinin atletizmle birleşimi. Altı, yedi yıl önce olduğu kadar atletik değil, ancak fundamental olarak sağlam oluşunun, sabit doğasının atletik yetenekle birleşimini düşündüğümde, aklıma gelen sadece bir adam var, o da Scottie Pippen."

Kerr, 1993-1998 tarihleri arasında Pippen ile takım arkadaşı olmuş ve o dönemde beraber üç şampiyonluk kazanmıştı.