Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Giannis, 'Ayrılacağım' demediği sürece, takas olmaz" iddiası!

Milwaukee Bucks ve Giannis Antetokounmpo'nun, kontrat durumunu 2021 serbest oyuncu dönemine taşımaya hazırlandıkları iddia edildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Milwaukee Bucks ve Giannis Antetokounmpo'nun, kontrat durumunu 2021 serbest oyuncu dönemine taşımaya hazırlandıkları iddia edildi.

2015-16 sezonunda Kevin Durant ve Oklahoma City Thunder'ın izlediği yola benzer şekilde, Bucks ve Giannis'in de 2020 ölü sezonu boyunca kendilerini bir takasla sonuçlanmayacak şekilde konumlandırmaları bekleniyor.

ESPN'den Zach Lowe, podcast'inde konuyla ilgili şunları söyledi:

"Yıllardır edindiğim tüm bilgiler, Giannis'in bunu Dallas veya başka bir takımla yapmayacağı üzerine. Sonuç olarak Bucks, Thunder'ın Durant ile yaptığı gibi bunu sonuna kadar götürecek. Eğer supermax kontratı imzalamazsa, tüm yıl boyunca bu bununla yaşamanız gerekecek. Supermax'i imzalamayıp 'Ben gidiyorum' demediği sürece, Bucks onu takas etmeyecek. Şampiyonluğu kazanmaya çalışarak, onu kalmaya ikna edecekler. Ya da Finallere çıkarak onu kalmaya ikna edecekler. Finallere çıkıp, onu ikna edecek bir takas da yapabilirler... Her neyse, bir şekilde onu kalmaya ikna edecekler.

Sanırım bu işi sonuna kadar götürüyorlar ve bu durum, sadece Giannis onlara 'Şuraya gitmek istiyorum' veya 'Yeniden imza atmayacağım' derse değişebilir. Ki bunun da olacağını sanmıyorum."

Lowe ayrıca, Antetokounmpo'nun bu ölü sezonda supermax kontratını imzalamayacağını tahmin ettiğini de ekledi.

Antetokounmpo, bu ölü sezonda bir takas talep etmeyeceğini açıkça söylemişti.