Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Davis: "Bugüne kadar çoktan 'Yılın Savunmacısı' olmalıydım"

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, şimdiye dek bir "Yılın Savunmacısı" ödülün almış olması gerektiğine inanıyor.

Los Angeles Lakers süperstarı Anthony Davis, şimdiye dek bir "Yılın Savunmacısı" ödülün almış olması gerektiğine inanıyor.

Davis bu sezon da ödülün önde gelen adaylarından biri ve NBA'in bu sezon 19-3'lük takımı Lakers'ın savunmasına öncülük ediyor.

2017-18 sezonunda Utah Jazz pivotu Rudy Gobert'in kazandığı ve sıralamayı üçüncü bitirdiği yıl, Davis ödülü kazanmış olması gerektiğini belirtti:

"Birkaç yıl önce, kazanmış olmam gerektiğini hissediyorum."

Kariyerinde ikinci kez bu ödül için aday sıralamasında ilk beşte bitirmiş olan Davis, ondan birkaç yıl önce de Kawhi Leonard'a ödülü kaptırmıştı.

"MAÇ SONLARINI KİŞİSEL ALIRIM"

Davis, şöyle devam etti:

"Savunmamdan gurur duyarım. Maç sonlarında rakip adamlar üzerimden sayı bulabileceklerini düşündüklerinde, bunu kişisel alırım ve savunma pozisyonlarını takımım için faul yapmadan oynamaya çalışırım. Bu gibi durumlarda, en iyi oyuncularından ikisine karşı boyalı alanda kaldığımdan ve şutlarını zorlaştırdığımdan emin olmalıyım."

DWIGHT VE KG'NİN KARIŞIMI!


AD ayrıca, savunmasını Kevin Garnett ve takım arkadaşı Dwight Howard'ın üzerinden modellediğini de ekledi.

"Dwight'ın şut bloklama kabiliyeti ve savunma tarafında boyalı alanı kontrol ederek şutları bozma şekli ile, KG'nin savunma tarafındaki inatçılığı. Bu iki adamı bir araya getirin, olmaya çalıştığım kişi o."