Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry kardeşler karşı karşıya gelecek! "Hayal bile edemezdik"

Seth Curry, Portland Trail Blazers ekibiyle Oakland'da Salı gününden itibaren Golden State Warriors'a karşı NBA Finallerine girme hakkı için mücadele edecek ve bu sırada, ağabeyi Stephen Curry'yle yüzleşecek.

Seth Curry, Portland Trail Blazers ekibiyle Oakland'da Salı gününden itibaren Golden State Warriors'a karşı NBA Finallerine girme hakkı için mücadele edecek ve bu sırada, ağabeyi Stephen Curry'yle yüzleşecek.

NBA tarihinde ilk kez iki kardeşin bir konferans finalinde veya NBA Finallerinde birbirlerine karşı oynayacağı bu seride Seth, erkek kardeşine yalnızca NBA'de karşı oynamıştı ve toplam dokuz karşılaşmada Steph'e karşı 2-7 gerideydi. Ancak iki mağlubiyet bu sezon gelmişti.

"SETH DE KENDİ ANLARINI YAŞAMALI"

Konuyla ilgili aile üyelerinin açıklamaları şu şekildeydi:

Anne Sonya Curry:

"Çok eğlenceli olacak. Oğullarımızın ikisinin de bu düzeyde rekabet edebileceklerini ve şampiyonluk hedefine oynamalarını görmek bizim için bir nimet. Bunu asla hayal edemezdik. Biri eninde sonunda eve gidebilir. Ama her türlü şampiyonluğa gidiyoruz! Aslında Seth'i izlemek ve olduğundan fazlasını yapması sabırsızlanıyorum. Topu çalmasını ve Stephen'ın üzerinden şut atmasını falan istiyorum. Onun da kendi anlarını yaşamasını istiyorum. Genel olarak bu harika. Bunu sadece izleyebilmek ve hepsini deneyimlemek çok büyük bir nimet."

Seth:

"Annemin biraz stresli olduğunu biliyorum. Babam, her zaman sakin. Ama annem strese girdiğinde onu duyabilirsin. Şimdi muhtemelen mutludur, her ikimiz için de anın tadını çıkarıyor. İşin iyi tarafına bakın: günün sonunda her türlü birimiz finallere gidiyor, bu yüzden kaybeden yok."

"SEYAHAT PROGRAMIMIZ AZALACAK, İYİ OLDU"

Dell ve Sonya Curry bu sezonda iki oğullarına yetişmek için her yere seyahat ediyorlardı. Bu, Seth'in ilk beş sezonunda ilk kez playofflarda oynadığı an ve ailesi şimdiye kadar Oakland, Portland, Los Angeles, Houston ve Denver'a gitmişti. Dell Curry, kaçırdıkları iki maçın yalnızca Oklahoma'daki 1. maç ve Blazers ve Nuggets arasındaki serinin Denver'daki 1. maçı olduğunu söyledi:

"Eğlenceli olacak. Seyahat programımızı azaltacak. Bu en büyük şey. Bu ara biraz seyahat etmiş olduk. Çok eğlenceli oldu, yorucu oldu, ama şimdi işler gerçek olmaya hazır."