Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Bir GM: "DeRozan, maksimum kontratlık oyuncu değil"

Bir NBA yöneticisi, San Antonio Spurs'ün yıldızı DeMar DeRozan'ın maksimum kontrat oyuncusu olmadığını ve en uygun olabileceği şeyin 'üçüncü seçenek' olduğunu söyledi.

Bir NBA yöneticisi, San Antonio Spurs'ün yıldızı DeMar DeRozan'ın maksimum kontrat oyuncusu olmadığını ve en uygun olabileceği şeyin 'üçüncü seçenek' olduğunu söyledi.

DeRozan, 2020-21 sezonu için oyuncu opsiyonunu reddederse, önümüzdeki yaz sınırsız bir serbest oyuncu olabilir.

Tahmin edilen şey, DeRozan'ın bu oyuncu seçeneğini reddedip açık piyasada büyük bir maaş beklediği üzerine.

Bununla birlikte, ESPN'den Bobby Marks ile konuşan bir NBA yöneticisi, DeRozan'ın maksimum kontrat düşünmüyor:

"En büyük soru, DeRozan'la ne yapılacağı. 2020'de eğer opsiyonunu reddederse, en tepedeki serbest oyunculardan biri olacak. Ancak, Atlanta, Charlotte, Cleveland veya Memphis para ödemeye yanaşmazsa, eski All-Star için piyasa cansız olabilir. Bir lig yöneticisinin ESPN'e söylediği gibi, 'DeRozan'ı üçüncü seçeneğim olarak çok isterim ve bu tür oyuncular maksimum türü kontrat parası kazanmazlar.'"

DeRozan bu sezon 27.7 milyon dolar kazanıyor. San Antonio kazanmaya başlamazsa, Spurs'ün All-Star'ı Şubat ayının son takas tarihinden önce takas edebileceği konuşulmuştu.

Spurs sezonda 9-15 serisinde ve Batı Konferansı'nda 12. sırada.

DeRozan ise bu sezon 21.4 sayı, 5.6 ribaund ve 4.8 asist ortalamaları ile oynuyor.