Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

2012'de Curry takas yemi olarak kullanılmış!

Golden State Warriors eski yöneticisi Larry Riley, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda 2011-12 sezonunun ortasında takımın süperstarı Stephen Curry'nin de takas konuşmalarında yem atmak uğruna adının geçtiğini söyledi.

Golden State Warriors eski yöneticisi Larry Riley, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda 2011-12 sezonunun ortasında takımın süperstarı Stephen Curry'nin de takas konuşmalarında yem atmak uğruna adının geçtiğini söyledi.

Şimdi Fenerbahçe'de forma fiyen Ekpe Udoh ve Monta Ellis'i Milwaukee Bucks'a gönderip Andrew Bogut ve Stephen Jackson'ı alan Warriors, takımı Steph Curry üzerinden kurmaya başlamıştı.

Riley, şu açıklamaları yaptı:

"Tabii ki bir parçasıydı. Takası başlatabilmek için Steph Curry'yi konuşmaları gerekiyordu. Balığa çıkmak gibi, suya bir yem atmanız gerekiyordu. Onunla birlikte birkaç şey daha yapıldı. Anlaşmayı Monta üzerinden yapmak istiyordum. Ama konuşmaları başlatabilmek için, bu şekilde yapmalıydık."

Peki Curry neden konuşmaların bir parçasıydı?:

"Steph de o sene ayak bileğinden sıkıntılar çekiyordu. Ve bunu tek söyleyen benim, o dönemin Bucks yöneticisi John Hammond'la konuşmanız gerekiyor. Ama onlar da bilek sıkıntılarından ötürü Steph'in geleceğinden endişelilerdi. Bu yüzden anlaşmaları yapabilmek için, Ekpe Udoh'u da işin içine koymalıydık. Ekpe de o dönem NBA'de sağlam bir yedek olabilecek bir oyuncu gibi gözüküyordu. Dürüst olmak gerekirse, Ekpe'nin bizde bulunduğu 1.5 sene sonrası 'Bu konuda bir hata yaptım. Bu adam yapamayacak.' demiştim. Dolayısıyla bir hatayı düzelerek kendisini Monta ile takasa açtık ve istediğimiz pivotu geri almayı başardık."

"Yani bu tarz konuşmaları başlatabilmek adına güvenilirlik kazanmalyıdık. Ama günün sonunda, Steph Curry'nin gitmemesi için elimden gelen her şeyi yapardım."

2012-13 sezonunda Ellis'in takası sonrası, Warriors beş yıl üstüste playofflara kalmış ve bunların ikisinde şampiyonluk kazanmıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE