Vitor Pereira: "Yorgunuz, normalde kazanırdık"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Başakşehir maçının sonrasında açıklama yaptı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Fenerbahce.org
Abone Ol
Vitor Pereira: 'Yorgunuz, normalde kazanırdık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Eylül 2021 21:42
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Başakşehir'e 2-0 yenildikleri maçın ardından konuştu.

Yorgun olduklarını kaydeden Pereira, "Sivasspor maçı bu maçtan farklıydı. O maçı kazanabilirdik. İki maç arasında Almanya'da da maç oynadık. Fiziksel ve mental olarak çok yoğun geçti. Bunun faturasını ödedik. Beden olarak buradaydık ama fizik ve kafa olarak burada değildik. Dinlenecek vaktimiz yoktu. Normal koşullarda bu maçı kazanırdık. İkinci yarıda oyunu değiştirmeye çalıştık ama mümkün olmadı." dedi.

"ALİ KOÇ SOYUNMA ODASINA GELDİ.."

Ali Koç'un motive etmek için soyunma odasına indiğini belirten Portekizli hoca, "Almanya'da maçın mental olarak yorucu olduğunu söyledim. Bu sizi etkiliyor. Sadece fiziksel değil, mental olarak da yorulursunuz. Bu yüzden sahada zor reaksiyon gösterirsiniz. Perşembe bir maçımız daha var, buna hazırlanacağız. Biraz daha fazla dinleneceğiz. Başkan soyunma odasına geldi. O da üzgündü ama bizi motive etmek için geldi. Takımın yorgun olduğunun farkında. 14. maçımızı oynadık ve ilk defa kaybettik." ifadelerini kullandı.

"OYUNCULARIMIN SAKATLANMASINI İSTEMİYORUM"

Rotasyonu mecburiyetten yaptığını söyleyen deneyimli teknik adam, "Eğer rotasyon yapmasaydım, sakatlanan oyuncularımız olacaktı. Size bunu garanti edebilirim. Oyuncularımın sakatlanmasını istemiyorum. Bu rotasyon yapılmak zorundaydı, oyuncular makine değil. Maçın henüz 10. dakikasında, bir önceki maçta oynamış oyuncular sıkıntı yaşadıklarını söylediler." diye konuştu.

"KRİSTAL KÜREM YOK"

Pereira, "Avrupa'dan dönüşünde yorgunluk nedeniyle rotasyon yapmak zorunda olduğunuzu ve bunun puan kaybında önemli rol oynadığını söylediniz. Olympiakos maçından sonra oynayacağınız Kasımpaşa karşılaşmasında da puan kaybı beklemeli miyiz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Geleceği göremem, kristal bir kürem yok. O maçtan ne olacağını bilemem. Olympiakos maçı da çok çekişmeli geçecektir. Orada da elimizden geleni yapacağız. Kasımpaşa maçında daha fazla çözüm üretmeye çalışacağız. Sakatlıktan dönen oyuncularım henüz istediğim seviyede değil. Size o maçlarla ilgili söz veremem ama takımım elinden gelenin en iyisini yapmak için çalışacak. Bizim önümüzdeki maçlara odaklanmamız gerekiyor. Mental yorgunluğu önlemek için daha fazla dinlenmemiz gerekiyor. Bu maçın hazırlığına yalnızca 1 gün kalmıştı. Baskı yapmak istediğimiz anlarda geciktik, istediğimiz boşlukları bulamadık. İlk top kontrolünü oyuncularım iyi yapamadı. Bunlar hep yorgunluğun sonuçları. Bir sonraki maça kadar daha iyi dinleneceğiz. O maçın farklı koşullarda olacağını düşünüyorum."

"PSV VE ATALANTA DA AYNI!"

Yorgunlukla ilgili sözlerine devam eden Pereira "Yorgunluk problemi Türk takımları için geçerli değil. Avrupa takımları da bunu yaşıyor. PSV Eindhoven, Feyenoord'a kaybetti. Atalanta'yı da izledim, daha önce hiç böyle oynamamışlardır. Yoğun geçen maçların faturasını ödeyebiliyorsunuz. Bu yüksek tempoya alışacağız ama süreç gerektiriyor." dedi.

"GALATASARAY MAÇI NE OLDU?"

Rotasyonla ilgili soruların devam etmesi üzerine Pereira "Galatasaray rotasyon yaptı, kaç oyuncu değiştirdi? 1 tane mi? Hayır rotasyon yapmadılar. Sonucu biliyor musunuz? Rotasyon yapmamanız mümkün değil. Portekiz'de de böyle. Rotasyon yapmazsanız, sakatlıklar artar. Bütün takımı değiştiremezsiniz ama rotasyon gerekiyor. Bazen sonuç veremeyebilir." dedi.

"BEŞİKTAŞ ŞANSLA KAZANDI"

Pereira ayrıca "Normal şartlarda bu maç oynansaydı, kazanma ihtimalimiz çok yüksekti. Avrupa maçlarından sonra takımların performansına baktığınızda düşüşler olduğunu görüyoruz. Bugün gördük ki Galatasaray kaybetti, Beşiktaş dün sıkıntılar yaşadı, sonradan maçı çevirdi ve şansla kazandı." ifadelerini kullandı. 

 

Tümü
TÜMÜ