Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Jordan'ın 'son şutunun' fotoğrafında, görülmemiş bir ayrıntı ortaya çıktı!

Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın efsanevi "Last Shot" fotoğrafında, daha önce hiç görülmemiş bir ayrıntı ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Chicago Bulls efsanesi Michael Jordan'ın efsanevi "Last Shot" fotoğrafında, daha önce hiç görülmemiş bir ayrıntı ortaya çıktı.

ESPN'de yayınlanan "Game 6: The Movie", Bulls ve Utah Jazz arasındaki 1998 NBA Finalleri'nin klasikleşmiş 6. maçının yüksek kaliteli görüntülerini yayınladı ve geçmişten birçok ayrıntıyı ortaya çıkardı. Bunların arasında, Michael Jordan'ın henüz top potaya girmeden çekilen 'Last Shot' fotoğrafında, kalabalık arasındaki bir çocuğun iki eliyle altı parmağını gösterdiği, NBA fotoğrafçısı Fernando Medina'nın fotoğrafı da vardı.

Fotoğrafta kırmızı tişörtlü bir çocuğun, Jordan'ın Bryon Russell'ı crossover'ı ile avladıktan sonra maçı kazandıran şutunu yollarken, sol elinin beş parmağını ve sağ baş parmağını kaldırdığı görülebiliyor:Toni Kukoc, Dennis Rodman ve Michael Jordan'ın, havaya yükselen topun yörüngesini takip ettiği görüntü, oldukça görkemli. Jeff Hornacek, Karl Malone ve MJ'i savunan Russell gibi Jazz oyuncuları bile bu birkaç saniye boyunca nefeslerini tutuyor.

Resmi fotoğrafçılık eğitimi olmayan bir Küba mültecisi olan Rivera, spor fotoğrafçılığındaki efsanelerden bazıları da dahil olmak üzere, işi en iyilerden bazılarından öğrenmişti: Barry Gossage, Andrew D. Bernstein, Nathaniel Butler ve Walter Iooss.

Rivera 1996 yılında Orlando Magic takım fotoğrafçısı seçilmiş ve 1998 NBA Finalleri'nde çalışarak ve bu ikonik Jordan fotoğrafını çekme fırsatı bulmuştu.

"ŞUTUN GİRECEĞİNDEN ÇOK EMİN"

Medine bu fotoğrafı binlerce kez görmüş olsa da, bu an için yeni ayrıntılar bulmanın "çılgınca" olduğunu itiraf etti. Ayrıca, Michael Jordan'ın atışı girmeden önce sonucu bilen bu çocuk gibi, kendisi de bazı ayrıntılar fark etmişti.

Medine, başka bir taraftarın da, Jordan şutu sokmadan önce sonucu öngördüğünü gösterdi:

"Fotoğrafta bulabilecekseniz bakın, siyah Bulls forması giyen küçük bir çocuk var ve ellerini havaya kaldırmış. Şutun gireceğini biliyor. Bulls'un artık kazandığına dair şüphesi yok. Tüm insanların ifadeleri bu resmi, önemli yapan şey. Ve şut saatinde de biraz tesadüf var, çünkü 6.6 saniye kalmış, altıncı denemesinde altıncı şampiyonluğu, kendisi 6'6" boyunda (1.98m) ve Haziran ayındaydı (Yılın altıncı ayı). Tüm bu altılar, bu resimle ilgili çılgınca şeyler. Büyüsüne de büyü katıyor."