Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Holiday: "Her sene 'Yılın Savunmacısı' benmişim gibi hissediyorum!"

Milwaukee Bucks guardı Jrue Holiday, kendisini her sene "Yılın Savunmacısı" gibi hissetiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Milwaukee Bucks guardı Jrue Holiday, kendisini her sene "Yılın Savunmacısı" gibi hissetiğini söyledi.

Holiday, Rudy Gobert, Ben Simmons ve Joel Embiid gibi adaylar tarafından Yılın Savunmacısı ödülü tartışmalarında sık sık gölgede kalıyor olsa da, Yahoo Sports'tan Chris Haynes ile yaptığı röportajda bu tartışmaların içinde her daim yer alması gerektiğini belirtti:

"Ben kendimi her sene Yılın Savunmacısı gibi hissediyorum. Şaka değil. Ve bunun kendi fikrim olduğunu, başkalarının görüşlerinin farklı olduğunu ve muhtemelen kafayı yediğimi düşüneceklerini de biliyorum. Lakin bana göre, benim savunma anlamında oyuna kattığım şeyleri pek çok kişi katmıyor."

"SAYGI DUYDUKLARINI BİLİYORUM"


Bununla birlikte Holiday, savunma tarafında yaptıklarının bazı yıldız meslektaşlarıyla aynı düzeyde dikkat çekmemesini pek umursamadığını da sözlerine ekledi:

"Beni kızdıran bir şey mi? Hayır. Dikkat çekmiyor olmam sorun değil. Gösterişli biri değilimdir zaten, o yüzden bunlar kontrolümde olmayan şeyler. Ligdeki birçok oyuncunun oyunuma saygı duyduğunu biliyorum. Bu bence daha önemli bir şey. Lakin maalesef oyuncular bu ödül için oy veremiyorlar."