Bu bir cinayet! Deniz kumu ve midye kabuğu ile ölüm harcı

Kocaeli İzmit Belediyesi Arama Kurtarma Ekibinin (İZBAK), Hatay Kırıkhan'da çalıştıkları enkazda, çöken binanın harcından deniz kumu ve midye kabukları çıktı.

Haber; Sözcü, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Bu bir cinayet! Deniz kumu ve midye kabuğu ile ölüm harcı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Şubat 2023 10:49
Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Hatay'da arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İzmit Belediyesi Arama Kurtarma Ekibinin (İZBAK), Kırıkhan'da çalıştıkları enkazda, üç kişiye mezar olan binanın harcından deniz kumu ve midye kabukları çıktı.

Bölgede bulunan ve yaşananlara isyan eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yaşadıklarını Sözcü gazetesine anlattı.

"RESMEN ÖLÜM HARCI KARMIŞLAR"

Kırıkhan'da ekipleri kontrole gittiğinde, kötü niyetli ellerde yapılan beton yığınlarının nasıl mezar olduğuna şahit olduğunu belirten Hürriyet, şöyle konuştu:

* Ne yazık ki, ölüm harcı bu. Koca bina tuz buz olmuş. Ekiplerimiz söyledi, bina tamamen deniz kumuyla yapılmış. İnanamadık. Bir kaç saat önce de, anne, baba, çocuk bir birine sarılmış halde cesetlerini çıkarmışlar.

* O kadar çok üzüldük ki, işte binaların böyle deniz kumuyla yapılmış olması ailelere mezar oldu. Resmen deniz kumuyla ölüm harcı karmışlar adamlar.

* Bu bir cinayet, başka birşey değil. İnsan hayatına göz göre göre kasıttır bu. Her yer midye kabuğu, deniz kumu. Beton ufalanıyor resmen. Hep deniyor ya hani 'deprem öldürmez, bina öldürür' işte somut gerçeği.

* Resmen milletin mezarını kazan kötü niyetli müteahhitler, kötü niyetli yöneticiler. Bunlara verilen izinler, göz yumulan şeyler. Bugün binlerce insana mezar oldu.Fotoğraf: Sözcü


SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam