Arda Güler için El Clasico

Real Madrid ve Barcelona, Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler için birbirine girecek. Eflatun-Beyazlılar, pazartesi günü devreye girdi. Katalan ekibi ise bir süredir Arda Güler'i takip ediyordu. Ezeli rakipler de işin içine girdiği için bu transfer çok konuşulacak.

, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Arda Güler için El Clasico
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mart 2023 09:19
Fenerbahçe'nin 18 yaşındaki yeteneği Arda Güler, Avrupa'nın dev kulüplerini birbirine düşürdü. "therealchamps.com" sitesi, Arda Güler için son olarak devreye giren İspanyol ekibi Real Madrid'in işleri iyice karıştırdığını yazdı.

"Türk Messi" lakabı verilen milli futbolcunun mukavelesinde bulunan "1500 dakika forma giymezse, sezon sonunda 5 milyon euroya serbest kalır" maddesinin de iştah açıcı olduğu belirtildi.

Arda Güler şu ana kadar bütün kulvarlarda sadece 630 dakika şans bulabildi!

DENGELERİ ÇOK DEĞİŞTİRDİ

Ekonomik sıkıntılar içinde bulunan Barcelona'nın, 5 milyon euroyu F.Bahçe'ye verdikten sonra Arda'yı ikna etmesi bekleniyordu. Ancak habere göre; Real Madrid, bütün dengeleri değiştirdi. Çünkü Arda'nın resmi teklif gelmesi halinde Barcelona yerine Real Madrid'i tercih edeceği konuşuluyor.

Devrede Atletico Madrid de bulunuyor. Fakat genç yeteneğin en büyük hayalinin Real Madrid forması giymek olduğu yazıldı. Ancak Eflatun-Beyazlılar şu anda transferle ilgili resmi bir adım atmadı.

ÇIKIŞ MADDESİNDEN FAZLASI

Real Madrid, oyuncunun durumunu incelerken bir yandan da maç kasetleri izleniyor. Yaz aylarında oldukça hareketli günler yaşanabilir.

Arda, 1500 dakika süre alamasa bile Fenerbahçe'ye 5 milyon eurodan daha fazla para kazandırabilir. Geçtiğimiz yıllarda özellikle genç futbolcuların, çıkış maddelerine rağmen yetiştikleri kulüpler için daha fazla bonservis bedeli talep ettiklerine şahit olmuştuk.

Fenerbahçe Yönetimi ise Arda'nın en azından önümüzdeki sezon da takımda kalmasını istiyor. 

Tümü
 Reklam