Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wizards sahibi Leonsis: "LA Clippers'ı örnek alıyoruz"

Washington Wizards'ın sahibi Ted Leonsis, takım modellemesini LA Clippers'tan aldıklarını söyledi.

Haber; Sporx.com
Washington Wizards'ın sahibi Ted Leonsis, takım modellemesini LA Clippers'tan aldıklarını söyledi.

16 yıl hizmet verdikten sonra yolların ayrıldığı Ernie Grunfeld'dan sonra, Washington Wizards, ön ofislerini kusursuz bir model olan Clippers'ı göz önünde bulundurarak yenilemeye çalışıyor.

Leonsis'in konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

"Organizasyon olarak biraz aynaya bakıyor gibi en çok görünmek istediğimiz ekip, Clippers. Steve Ballmer gibi bir takım sahipleri var. Doc Rivers gibi harika bir koçları var. Şu anda sadece koçluk yapıyor. Genel menajerleri de, başkanları da ayrı ayrı var. Ve çok fazla beygir ve beyin gücü ekliyorlar. Bu şekilde onlar bizim için bir hedef haline geldi. Biz bunu inşa edeceğiz. NBA'e gidip 'Teknoloji ve medya alanında iki ilerici takım hangisi?' dediklerinde, Washington ve Clippers diyecekler.

Clippers da, Wizards gibi playofflarda bir süre başarısızlık yaşadıktan sonra, duruşlarını yeniden değerlendirmeden önce Doc Rivers'ın başkan ve başantrenör rollerini üstlenmesi durumunu değiştirmiş ve Lawrence Frank'e eski rolü olan başkanlığı verip, Rivers'ın sadece koçluğa odaklanmasına izin vermişti.