Marcao: "Beşiktaş ve Fenerbahçe kaybetmeli"

Galatasaraylı Marcao, Beşiktaş galibiyetinin ardından konuştu. İşte Marcao'nun açıklamaları...

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Marcao: 'Beşiktaş ve Fenerbahçe kaybetmeli'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
09 Mayıs 2021 00:21
Galatasaray formasıyla 100. resmi maçına çıkan Marcao Teixeira, 3-1'lik Beşiktaş galibiyetinin ardından Galatasaray Televizyonu'na açıklamalar yaptı.

Yarışın içinde var olmak adına önemli bir mücadele oynadıklarını ifade eden Brezilyalı savunmacı, "Bu büyük camiada, bu büyük markada 100. maçımı tamamladığım için çok mutluyum. Başta hocam olmak üzere, yardımcıları, tüm kulüp çalışanları, yönetimimiz, takım arkadaşlarım hepsine çok teşekkür etmek istiyorum. Geldiğim ilk günden beri hep yanımda oldular. Hep bana destek çıktılar. Galatasaray gibi büyük bir camiada 100 maçı tamamladım. Diğer taraftan maça gelirsek; çok önemli bir maçtı. Bu yarışın içinde biz de varız demek için önemli bir mesajdı. Bu mesajı vermemiz gerekiyordu. Güzel bir galibiyet oldu. Hala yarışın içindeyiz. Önümüzde iki maçımız daha var. Olacaklara bakacağız." diye konuştu.

"MAÇA İYİ HAZIRLANDIK"

Her maça aynı şekilde hazırlandıklarını ancak derbi maçlarının konsantrasyonunun farklı olduğunu dile getiren oyuncu, "Hazırlık aşamasına baktığımızda hem takım olarak hem bireysel olarak diğer maçlardan farklı değildi. Her maça çok ciddi hazırlanıyoruz. Her maça en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bu maçta derbi oynadığımız için biraz daha iyi hazırlayabiliyorsunuz kendinizi çünkü bu tip büyük maçlarda detaylar oyunun kaderini belirleyebiliyor. Diğer maçlara nasıl hazırlanıyorsam bu maça da öyle hazırlandım." dedi.

"EŞİME KALIRSA, KARİYERİM BURADA BİTER"

Eşinin sosyal medyada hazırladığı video hakkında Marcao, "Eşim Pamela, bu maçları inanılmaz hissederek yaşıyor. İnanılmaz bu işin içinde. Devamlı bana destek oluyor. Onu çok seviyorum. Kızlarında hep benim yanımda. Pamela'ya kalırsa futbol kariyerimi burada tamamlayabilirim. Çünkü hem İstanbul'da hem Galatasaray'da mutluyum. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. İlk geldiğimiz günden beri böyle hissettiriliyor. Videoda da gördüm ve çok hoşuma gitti. Onların benim yanımda olması… Eşim, kızlarım… Kızlarımı çok seviyorum; ama eşimi de çok seviyorum. Eğer eşimi çok seviyorum demezsem sıkıntı yaşayabilirim. Onu da söyleyim bir sıkıntı olmasın. (gülerek) " ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK AÇIKLAMASI

Kalan maçlarla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Marcao, "Son iki maçımız. İki maçta da parolamız 6 puan olacak. Ama ne yazık ki bizim elimizde değil. Rakiplerimizin puan kaybetmesi gerekiyor. Galatasaray hiçbir zaman pes etmez! Biz de pes etmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Elimizden geleni yapacağız. 6 puan alacağız ve rakiplerimizin kaybını bekleyeceğiz." şeklinde konuştu.


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ