Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lillard: "WNBA ve oyuncuları artık biraz daha saygı görmeli"

Damian Lillard, WNBA oyuncularının "daha çok para kazanmayı hakettiklerini" söyledi.

Damian Lillard, WNBA oyuncularının "daha çok para kazanmayı hakettiklerini" söyledi.

Aces'in Connecticut ile oynadığı ve 94-90 kazandığı maçı izleyen Dame D.O.L.L.A., muhabirlere artık WNBA'in saygı görme zamanının geldiğini söyledi:

"Daha çok saygıyı hakediyorlar. Şu anda kazandıklarından daha çok para kazanmayı hakediyorlar. Bence artık insanların kendilerinin birer profesyonel atlet olduklarını hatırlama ve ona göre muamele gösterme zamanı geldi. Ve liglerinin de yükselerek aynı muameleyi görmesi gerekiyor."

WNBA'de 2018 sezonunda ortalama bir oyuncunun maaşı 79 bin dolardı. Önümüzdeki sezon, NBA'de Steph Curry yaklaşık 37 milyon dolar kazanacak.


7/24 NBA TÜRKİYE