Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Lillard: "WNBA ve oyuncuları artık biraz daha saygı görmeli"

Damian Lillard, WNBA oyuncularının "daha çok para kazanmayı hakettiklerini" söyledi.

Damian Lillard, WNBA oyuncularının "daha çok para kazanmayı hakettiklerini" söyledi.

Aces'in Connecticut ile oynadığı ve 94-90 kazandığı maçı izleyen Dame D.O.L.L.A., muhabirlere artık WNBA'in saygı görme zamanının geldiğini söyledi:

"Daha çok saygıyı hakediyorlar. Şu anda kazandıklarından daha çok para kazanmayı hakediyorlar. Bence artık insanların kendilerinin birer profesyonel atlet olduklarını hatırlama ve ona göre muamele gösterme zamanı geldi. Ve liglerinin de yükselerek aynı muameleyi görmesi gerekiyor."

WNBA'de 2018 sezonunda ortalama bir oyuncunun maaşı 79 bin dolardı. Önümüzdeki sezon, NBA'de Steph Curry yaklaşık 37 milyon dolar kazanacak.


7/24 NBA TÜRKİYE