Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kerr: "Michael büyük şutları kullanırdı, ama yarısını kaçırmıştı"

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, zamanında Michael Jordan ile oynamanın kendisine neler öğrettiğini anlattı.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, zamanında Michael Jordan ile oynamanın kendisine neler öğrettiğini anlattı.

Kerr, Chicago Bulls'un 1990lı yılların sonundaki döneminde Bulls'da oynamanın nasıl bir şey olduğunu anlattı ve Jordan'ın kendisine "her şeyini vermesini" ve başarısızlığı asla endişe etmemesi gerektiğini öğrettiğini söyledi:

"Bulls'a gitmeseydim, NBA'e gitmiş olan başka bir adam olacaktım, ki bu beni çok memnun ederdi. Ben bunun bile mümkün olduğunu düşünmüyordum. Bulls'a gitmek, kendimin ve tüm takımın üzerinde spot ışığı olması ve önemli olan maçları oynadığımız anlar. Ve bu maçlarda oynadığınızda daha önce olmadığı gibi sınandığınızı görüyorsunuz. Ben derslerimi orada çıkarmıştım."

"Michael Jordan'dan öğrendiğim şey, her pozisyonda ve her zaman elimden geleni yapmaktı. Başarısız olma konusunda asla endişelenmemekti. Ve ben de tüm hayatım boyunca başarısız olma konusunda endişelenmiş bir insanım. Maçın sonunda şutu kaçıran adam olmak istemiyordum.

"Yani, Bulls'a kadar geçirdiğim zamanda, o adam olmaktan korkuyordum. Ve sonra farkettim ki, Michael tüm bu büyük şutları kullanıyordu, ve yarısını da kaçırmıştı. Ve onun kaçırdığı bir şut sonrasında soyunma odasına gidip hiç umursamadığını ve üzülmediği görüyordum. Sonraki maçta, ya da iki maç sonra yine aynı şutu gidip kullanırdı. Bunun da üzerimde bir etkisi oldu. Başarısız olmaktan korkma konusunu aşmam gerektiğini ve her zaman elimden geleni yapmam gerektiğini anladım."

Bununla birlikte, Jordan'ın şiddetli rekabet arzusu Kerr ile zaman zaman ters de düşmüştü. İkili, 1995'teki antrenman kampında yumruk yumruğa kavga etmişti. O dönem takımın koçu Phil Jackson, bunun sonrasında Jordan'ı antrenmandan atmış ve Kerr'ü de gözüne buz torbası konulması için göndermişti.