Galatasaray ve Trabzonspor'da koronavirüs

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray ve Trabzonspor'da da koronavirüs vakaları tespit edildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Galatasaray ve Trabzonspor'da koronavirüs
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
14 Ağustos 2020 13:45
Sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de 1 futbolcu ve 1 çalışanda koronavirüs çıkmasının ardından Galatasaray ve Trabzonspor'dan da pozitif sonuç haberleri geldi.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüz tarafından, 2020-2021 sezonu öncesi Galatasaray Futbol Takımı oyuncuları, teknik heyetimiz, performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki çalışanlarımız için sponsor hastanelerimiz Medical Park'ın ve Liv Hospital'ın katkılarıyla tatil dönüşü yapılan Covid-19 PCR testleri sonrası, iki oyuncumuzun sonuçlarının pozitif olduğu tespit edilmiştir.

Klinik şikayeti olmayan oyuncularımız için izolasyon ve tedavi sürecine başlanmıştır.

Konu ile ilgili yeni bir gelişme oldukça kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir."

TRABZONSPOR'DA 1 POZİTİF

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Trabzon'da bulunan Futbol A takımımızdaki bir oyuncumuzun, COVID-19 belirtileri hissetmesi nedeniyle yaptırdığı PCR testi pozitif çıkmıştır. Genel sağlık durumu iyi olan futbolcumuz ev izolasyonuna alınmış ve tedavisine başlanmıştır.

17.08.2020 tarihinde yeni sezon hazırlıkları için tesislerimizde toplanacak olan takımımıza aynı gün guruplar halinde rutin Covid 19 test uygulaması yapılacaktır."

TFF VE KULÜPLERDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu, bir futbolcusunun yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan Trabzonspor için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı.

Federasyonunun internet sitesinde yer alan mesajda, "Yapılan kontrol sonucunda Kovid-19 testi pozitif çıkan Trabzonspor Kulübü futbolcusu ile Trabzonspor camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz." denildi.

Fenerbahçe, Galatasaray, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü de yayımladıkları mesajlarla Trabzonspor'a "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.


BEŞİKTAŞ'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Beşiktaş Kulübü, yeni tip koronavirüs testleri pozitif çıkan Trabzonspor ile Galatasaraylı futbolcular için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yayımlanan mesajda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Trabzonspor ile Galatasaray Spor Kulübü futbolcularına geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını dileriz." denildi.

HATAYSPOR'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Süper Lig'in yeni ekiplerinden Hatayspor, bir futbolcusu ve teknik heyetten bir çalışanında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen Fenerbahçe Kulübü ile testleri pozitif çıkan Trabzonspor ve Galatasaraylı futbolcular için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı. 

Kulübün sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Galatasaray futbolcularına, Fenerbahçe futbolcusuna ve teknik ekip üyesi ile Trabzonspor futbolcusuna geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

GENÇLERBİRLİĞİ'NDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Gençlerbirliği, bir futbolcusu ve teknik heyetten bir çalışanında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen Fenerbahçe Kulübü ile testleri pozitif çıkan Trabzonspor ve Galatasaraylı futbolcular için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı.

Başkent kulübünün sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, "Kovid-19 testleri pozitif çıkan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 1 futbolcusu ve 1 çalışanına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. Yine Kovid-19 testleri pozitif çıkan Trabzonspor ve Galatasaray futbolcularına da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz." ifadeleri kullanıldı. 

KAYSERİSPOR'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Hes Kablo Kayserispor, 2 futbolcusunda yeni tip koronavirüs tespit edilen Galatasaray ile bir oyuncusunun Kovid-19 testi pozitif çıkan Trabzonspor için "geçmiş olsun" mesajı yayımladı.

Kayserispor Kulübünün sosyal medya hesabından Galatasaray için yayımlanan mesajda, "Oyuncularınızın kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyoruz." ifadesine yer verildi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Trabzonspor için ise "Trabzonspor'da Kovid-19 testi pozitif çıkan futbolcuya acil şifalar diliyor, kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz." mesajını paylaştı.

Tümü
TÜMÜ