Fornezzi Antalya'ya büyük hedeflerle geldi

Medical Park Antalyaspor'un yeni transferlerinden Saso Fornezzi, kırmızı beyazlı kulübe hedeflerle geldiğini söyledi.

Haber; AA
Abone Ol
Fornezzi Antalya'ya büyük hedeflerle geldi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Temmuz 2013 20:55
Antalyaspor ile 2 yıllık sözleşme imzalayan ve kamp çalışmalarına katılan kaleci Fornezzi, kırmızı-beyazlı kulübün tarihinde yer etmiş futbolculardan biri olmak istediğini söyledi.

Sezon hazırlıklarını 2 bin 635 rakımlı Davraz Dağı'nın eteklerindeki Sirene Davraz Otel'de sürdüren Medical Park Antalyaspor'un futbolcuları Serkan Balcı, Uğur İnceman ve takıma yeni transfer edilen kaleci Fornezzi, otelin konferans salonunda basın toplantısı düzenledi.

Fornezzi, burada yaptığı açıklamada kırmızı-beyazlı ekibin iyi organizasyona sahip bir takım olduğunu, bu kadroda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Futbol potansyeli fazla olan bir takıma geldiğini belirten Fornezzi, takımın bu sezon, geçen sezona oranla daha iyi bir performans sergileyeceğine inandığını kaydetti.

Gösterecekleri performansla hem teknik direktör Samet Aybaba'nın hem de kulüp yöneticilerin istediği başarıya ulaşabileceklerini dile getiren Fornezzi, "Bu başarıyı yakalamak için buraya geldim. Bu takımla beraber her şeyi yapabiliriz. Yeni transferler de gelecek. Ümit ediyorum, kulüp tarihinde yer etmiş futbolculardan biri olurum. Hedefler arasında Avrupa'da oynamak var" diye konuştu. Antalya'yı önceden bildiğinin altını çizen Fornezzi, kırmızı-beyazlı ekibi uzun süredir takip ettiğini söyledi.

Uğur İnceman da güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini, şimdilik her şeyin güzel gittiğini anlattı. Ciddi bir sakatlık yaşamak istemediğini ifade eden İnceman, bu şekilde kampı sonlandırarak, yeni sezona hazır hale gelmeyi istediklerini kaydetti.

Serkan Balcı ve Fornezzi transferlerini değerlendiren İnceman, "Umarım Antalyaspor'a katkı sağlarlar. Takımımıza hayırlı olmasını diliyorum. Zaten ikisi de tecrübeli. Mutlaka hem şehre hem de takıma katkı sağlayacaktır" dedi.

Teknik direktör Samet Aybaba hakkında ise İnceman, "Samet hoca, zaten Türkiye'de tanınmış. Kendisi hakkında söylenecek fazla bir şey yok. Biz sadece onun isteklerini yerine getirip, iyi bir sezon geçirmek istiyoruz. Hep birlikte yeni gelen arkadaşlarla bunu başarabiliriz" diye konuştu.

Geçen sezon ikinci yarı oynanan oyunla Medical Park Antalyaspor'un Avrupa şansını kaybettiğini dile getiren İnceman, bu yıl daha tecrübeli davranarak ve hataları daha az yaparak Avrupa'da oynamak istediklerini kaydetti. Her şeyden önce iyi bir futbol oynamak istediklerini vurgulayan İnceman, taraftara iyi bir takım göstermek istediklerini belirtti.

Serkan Balcı da Medical Park Antalyaspor'un kendisi için yeni bir heyecan olduğunu ifade ederek, kırmızı-beyazlı takımın oturmuş bir kadroya sahip olduğunu anlattı. Kendisinin de bu takım için elinden gelenin en iyisini yapacağını dile getiren Balcı, "Bu takıma, bu şehre katkı sağlarsam mutlu olacağım. Medical Park Antalyaspor'daki çoğu futbolcuyu önceden tanıyordum. İnşallah, ben de çok çabuk takıma kaynaşırım. Yabancılık çekmeden iyi bir perfonmans sergileyeceğim" dedi.

Kırmızı-beyazlı ekip, yeni sezon hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Tita'nın da takıma katılması ile eksik futbolcusu kalmayan takım, teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde kondisyon çalışması yaptı.


Tümü
TÜMÜ