Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

"Embiid ve 76ers yönetimi, D'Antoni'yi istiyor" iddiası!

Philadelphia Inquirer'den Keith Pompey'ye göre, Philadelphia 76ers yönetim grubu, takımın bir sonraki başantrenörü olarak Mike D'Antoni'yi işe almak istiyor.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Philadelphia Inquirer'den Keith Pompey'ye göre, Philadelphia 76ers yönetim grubu, takımın bir sonraki başantrenörü olarak Mike D'Antoni'yi işe almak istiyor.

İddialara göre, takım sahipleri grubunun sürece beklenenden daha erken dahil olması nedeniyle, işe alımdan kimin sorumlu olduğunu söylemenin zor olduğu belirtildi.

D'Antoni, Sixers'ın ilk mülakat turu için takım sahipleriyle bir araya gelmişti ve bildirildiğine göre, işin kendisine teklif edilmemesi için, sadece mülakatların ikinci turuna katılmaması gerekiyor.

Oynatma stili açısından, takımın yıldızı Joel Embiid'in bu ihtimalden memnun olduğu, sebebinin ise D'Antoni'nin sisteminde sırtı dönük oynamaktan çok, yüzü dönük oynaması olduğu açıklandı.

D'Antoni'nin aynı zamanda Tobias Harris'i uzun forvet pozisyonuna kaydırabileceğinin düşünüldüğü de eklendi.

Sixers'ın, D'Antoni'nin sisteminin taleplerini karşılamak için takas yapmaya istekli olacağı biliniyor.