Aliağa Hentbol'dan çifte kupa

Aliağa'nın veteran hentbolda çifte kupa gururu yaşadı.

Haber; DHA, Fotoğraf; DHA
Abone Ol
Aliağa Hentbol'dan çifte kupa
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
03 Ekim 2023 16:40
Ulusal turnuvalarda Aliağa'yı başarıyla temsil eden Aliağa Belediyesi Veteran Kadın Hentbol Takımı, iki farklı kadroyla katıldığı 2'nci Ulusal Veteran Hentbol Turnuvası'ndan iki kupayla döndü. Aliağa Belediyesi Veteran Hentbol-1 Takımı turnuvanın şampiyonu olurken, Aliağa Belediyesi Veteran Hentbol-2 takımı ikincilik kupasını aldı. Türkiye Hentbol Federasyonu Veteran Hentbol Kurulu tarafından düzenlenen 2'nci Ulusal Veteran Hentbol Turnuvası, 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Burdur'da gerçekleşti.

Burdur Merkez Spor Salonu'nda organize edilen turnuvada Ankara, Adana ve İstanbul'dan 4 erkek, İzmir, Denizli, Sakarya, Muğla ve Ankara'dan 6 kadın takımı mücadele etti. Kadınlarda tüm maçlarını kazanan Aliağa Belediyesi Veteran Hentbol-1 Takımı birinci olurken, Aliağa Belediyesi Veteran Hentbol-2 Takımı ikinci, Denizli Veteran Takımı üçüncü, Sakarya Veteran Takımı dördüncü, Muğla Veteran Takımı beşinci ve Ankara Veteran Takımı altıncı sırada yer aldı.

4 OYUNCU ZİRVEDE

Turnuvanın sonunda kurul tarafından en iyiler seçildi. Aliağa Belediyesi Veteran Hentbol-1 Takımı'ndan Çiğdem Biçer en iyi sol oyun kurucu, Filiz Akyıldız Akçay en iyi sol kanat oyuncusu, Ayfer Bulut 35 golle turnuvanın gol kraliçesi oldu. Aliağa Belediyesi Veteran Hentbol-2 takımından ise Özge Özakıncı ise en iyi sağ oyuncu seçildi.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam