Ricardo Faty: "Yaz aylarında oynamak garip geliyor"

Ankaragücü forması giyen Ricardo Faty, Süper Lig'in geri dönüşü hakkında açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; AA
Ricardo Faty: 'Yaz aylarında oynamak garip geliyor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Haziran 2020 18:44
Süper Lig'in yeniden başlamasının ardından Ankaragücü forması giyen Ricardo Faty, yabancı basına futbolun geri dönmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

BBC'ye açıklamalarda bulunan Faty; "Yaz aylarında futbol oynamak garip geliyor. Hava sıcaklığı bir sorun olacak ama oynamaya devam edeceğiz. Başlangıçta takım olarak 4'erli gruplar halinde çalışıyorduk. Herkesin idman yapmak için kendine ayrılmış özel bir zamanı vardı ve amacımız fizik gücümüzü korumaktı. Lig'in 12 Haziran'da geri döneceğini bildiğimiz andan itibaren, gerçek anlamda idmanlara başladık." dedi.

"TARAFTARIN OLMAMASI SİNİR BOZUCU"

Seyircisiz maçlar hakkında da konuşan 33 yaşındaki orta saha; "Çok sağlam bir taraftarımız var, onların yanımızda olmaması sinir bozucu bir durum oldu. Aynı zamanda Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi deplasmanlarda da avantajımız arttı." diye konuştu.

Türkiye'nin süreci iyi yönettiğini de kaydeden Fransız futbolcu, "Türkiye durumu oldukça iyi idare etti. Son yıllarda birçok hastane ve yatakları olan birçok hastane açıldı. Maskeler bile eve teslim edildi. Haftada birkaç tane maske alabilmek için SMS göndermek yeterliydi. Tüm aile için maskeler verildi. Her sokak köşesinde veya mağazalarda jeller mevcuttu" ifadelerini kullandı.Tümü
TÜMÜ