Ömer Erdoğan: "Yeni jenerasyon yurt dışında görev almalı"

Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Trabzonspor maçından sonra konuştu.

Haber; Sporx.com ve AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Ömer Erdoğan: 'Yeni jenerasyon yurt dışında görev almalı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
06 Mayıs 2022 22:51
Son güncelleme 07 Mayıs 2022 00:48
Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, 1-1 berabere kaldıkları Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Erdoğan, "Hak ettiğimiz bir puanı aldığımızı düşünüyorum. İlk yarıda girdiğimiz pozisyonlar vardı, rakibe pozisyon vermedik. İlk yarıda rakip daha fazla topla oynuyormuş gibi gözüktü. Ama biz genelde ikinci bölgede karşılayıp, pozisyon bulmaya çalıştık. Bir tane orta direkten döndü, kaleye de girebilirdi. Sonra uyarmamıza rağmen, çıkış anında merkeze atılan toptan yenilen gol bizi üzdü. Devamında baskıyı artırdık, dönen topları kazanmaya başladık. Sadece final paslarında sıkıntı yaşadık. 40 tane orta yapmışız, 10 tanesi isabetli. Final paslarını biraz daha iyi yapsaydık, belki daha önce golü bulabilir, galibiyeti zorlayabilirdik" dedi.

"1 PUAN, 1 PUANDIR"

Maç için değerlendirmelerine devam eden genç teknik adam, "Maçın geneline bakınca iki takım da seyir zevki iyi bir futbol oynadı. İki taraf da pozisyonlara girmeye çalıştı. Biz de bir puana razı olduk. 1 puan, 1 puandır. Senenin şampiyonu, en iyi takımı ile karşılaştık. Bunu da unutmamak lazım. Oyuncularıma teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"YURT DIŞINDA GÖREV ALMALIYIZ"

Süper Lig'deki genç teknik adam jenerasyonu sorulan Ömer Erdoğan, "Benden önce de Erol Hoca, Okan Buruk Hoca, Abdullah Hoca da bizden önceki hoca jenerasyonu Türkiye'de bir değişimin ilk adımlarını attı. Başarılı olmaları bizim gibi genç hocalara da yeni bir kapı açtı. Yanlış anlaşılmasın, bizden çok daha tecrübeli hocaların belli bir dönemi vardı, bayrağı bize teslim ettiler belli bir dönemden sonra. Biz de tabii ki bunu sağlıklı bir şekilde taşıyıp, bizden sonraki hocalara da şans verilmesi için bizim başarılı olmamız çok önemliydi. Kesinlikle bu iş futbolculuk döneminde ben oldum düşüncesine sahip olmaman gerekiyorsa, bu işte da böyle. Futbol sürekli gelişen, sürekli araştırmanız lazım. Ben açıkçası boşta kalmam ama ilk boşta kaldığım bir dönem olursa yurt dışında hocaların yanına gidip, bir şeyler öğrenmeye çalışacağım. Sürekli kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Yeni jenerasyon teknik adamların, yurt dışında da çalışması gerekiyor. Burada ilk adımları çok sağlıklı şekilde atmak gerek. Son güncellemelerle birlikte, günümüzün yeni gelişimlerine adapte olursak inşallah biz de yurt dışında görev alırız" açıklamasını yaptı.

BASIN TOPLANTISI

Erdoğan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın genelinde rakibe çok fazla net pozisyon vermediklerini belirtti.

Maçta girdikleri net gol pozisyonları olduğunu ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"İlk yarı biraz daha fazla topun Trabzonspor'da olduğu bölümler oldu. Ama o bölümlerde bile kontra atakla ve rakibin savunmadan çıkışlarına kazandığımız toplarla pozisyonlara girdik fakat değerlendiremedik. İkinci yarı kendimiz savunmadan çıkarken bir tane merkeze atılan top sonucu Djaniny'in golüyle geriye düştük. Sonra oyuncu değişikliği ve saha içinde bazı diziliş değişikliğiyle baskı kurmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduk. Son paslarda biraz daha etkili olabilseydik, daha iyi paslarla, daha iyi ortalarla ki özellikle 40 tane orta yapmışız bunun sadece 10 tanesi olumlu. O konuyla ilgili biraz daha belki etkili olabilseydik daha önce beraberliği yakalardık. Galibiyeti arayan tarafta olurduk ama iki takımın oyuncuları da iyi mücadele ettiğini düşünüyorum. Keyifli bir maç izledik. İki tarafta sürekli giden-gelen bir oyun vardı. Oyuncularıma teşekkür ediyorum."

RIBERIO'NUN KADRO DIŞI KALMASI

Ruben Riberio'nun kadro dışı bırakılmasıyla ilgili soruya Erdoğan, "Ruben biliyorsunuz iki senedir bizimle beraberdi. Geçen sene özellikle bizim ligde çok başarılı bitirmemizde gerçekten pay sahibiydi. Bu sezon da ilk yarı özellikle oynadığı futbolla bize katkı sağladı. Bugüne kadar sağ olsun bize katkı sağladı ama maalesef benim hiç bu konulara taviz vermediğim disiplinsiz konularında haddini aştı. Bir değil birkaç kez bunu affetmeme rağmen devam ettirdi. Artık ben de mecbur bir karar vermem gerekiyordu. Zaten biliyorsunuz sözleşmesi bitiyor ve önümüzdeki sezonda devam etmemek için öyle bir karar aldık." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Ruberio'nun bugüne kadar kulübe verdiği emeklerinden dolayı teşekkür etti. 

 

Tümü
 Reklam