"Küçükken idolüm İlhan Mansız'dı"

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Sinan Kurumuş, yeni takımındaki geleceği ve teknik direktörü Samet Aybaba hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Küçükken idolüm İlhan Mansız'dı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ocak 2013 17:27
Beşiktaş’ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Sinan Kurumuş, transferinden adının koyuluş hikayesine Lig TV’ye özel açıklamalar yaptı.

Genç futbolcu transferinin nasıl gerçekleştiğinden, Beşiktaş'taki hedeflerine kadar birçok konuya değindi.

"BANA SADECE İMZA ATMAK KALDI"

Ankara’da herkesin kral diye bildiği, Mustafa hocanın gelmesiyle forma şansı bulmaya başladım. Bana çok güvendi. Formayı bana teslim etti. Oynamadığım dönemde de nasıl oynamaz diye sitemde bulunuyordu zaten kendileri. Bana geldiği ilk Göztepe maçında forma verdi. Ben de hocamı mahçup etmedim ve formamı sonuna kadar terlettim. Ankaragücü için sonuna kadar mücadele ettim. Kupada oynadığımız Beşiktaş maçında da iyi bir performans sergiledim. O maçtan sonra yöneticilerim Beşiktaş'ın beni istediğini söylediler. Hocamla konuştum, "Sen birşeye karışma iki yönetim arasında anlaşsın" dedi. Deniz Atalay ile görüştüm "Seni istiyoruz, alacağız" dedi. Transferimde de büyük emeği var, çok teşekkür ederim ona. Sonra bir anda kulüpler anlaşınca bana da sadece imza atmak kaldı.

"İDOLUM İLHAN MANSIZ'DI"

Küçüklüğümden beri idolüm İlhan Mansız'dı. 2002 yılında Senegal'e attığı golden sonra babam bana forma yaptırmıştı. Formanın arkasında İ.Mansız Sinan yazıyordu. Aradaki nokta görünmüyordu, mahallede benimle imansız Sinan diye dalga geçiyorlardı. Buraya geldiğimde doğum tarihim olduğu için 94 numaralı formayı giymek istiyordum, ancak düşündüm İlhan Mansız da Ankaragücü'nde oynamıştı. Yeni İlhan ben olurum diye düşündüm ve bunu herkese söyledim. Onun için 26 numaralı formayı aldım. Babam hasta Beşiktaşlıdır. Bundan 20 yıl önceki kadroyu say deseniz, size hemen sayar. O zamanlar tabi Metin, Ali, Feyyaz üçlüsü ve Sinan Engin . Tabi ki ben Sinan Engin nasıl bir oyuncu bilmiyorum, o oynadığı dönemde daha doğmamıştım, ancak çok güçlü bir futbolcuymuş, topu alıp alıp götürüyormuş. Babam da ona hayran olduğu için adımı “Sinan” koymuş.

"HOCAM NEREDE GÖREV VERİRSE OYNARIM"

Samet Hoca bana nerede görev verirse orada oynarım. Hocamın sözünü yiyemem, herhangi bir mevkide bana görev verdiği zaman oynarım, ama en son alt yapıda sol bek oynamıştım.Ankaragücü alt yapısında da Beşiktaş'ı takip ediyordum. Şimdi eskiden televizyondan izlediğim insanlarla beraber idmana çıkıp beraber yemek yiyorum. Her şey çok güzel ve dört dörtlük. Her oyuncudan birşeyler kapmak istiyorum. Takımdakiler neler yapıyor, idmanalrda bunları izliyorum. Çünkü yaşım çok genç onlardan öğrenebileceğim her şey ileride bana büyük katkı sağlayacak. Takımdaki arkadaşlık ortamı çok iyi, başarı bu yüzden geliyor. Bu yıl Beşiktaş'tan kimse böyle bir performans beklemiyordu, ancak takım içindeki arkadaşlık ortamı takımı bu seviyeye getirdi. Tabiki şampiyonluk hedefimiz sürüyor ve şampiyon olmak istiyoruz. İnşallah sezon sonunda şampiyonluğu göğüsleriz.

"SAMET HOCA BİRÇOK GENCİ TAKIMA KAZANDIRDI"

Samet Hocamın gençlere verdiği desteği tüm Türkiye biliyor. Ben Bursaspor'u çalıştırırken de takip ediyordum onu, Volkan Şen, Sercan Yıldırım gibi gençleri Türk futboluna kazandırdı. Sezon başında kimse beklemiyordu, Hasan Türk'ü ilk 11 oynattı. Gençlere önem verdiği ortada. Ben de hocamın dediklerini yaptığım sürece, antremanlarda çalıştığım sürece bana da şans verecektir. Bu şansı bulduğum zaman da hocamı mahçup etmeyeceğim.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam