Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kawhi: "Bay Ballmer, bu kadroyla olmaz..."

LA Clippers koçu Doc Rivers, Kawhi Leonard'ın Malibu'daki toplantıları sırasında LA Clippers'a nasıl şartlar koştuğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com
LA Clippers koçu Doc Rivers, Kawhi Leonard'ın Malibu'daki toplantıları sırasında LA Clippers'a nasıl şartlar koştuğunu açıkladı.

Clippers'ın Basketbol Operasyonları Başkanı Lawrence Frank ve takım sahibi Steve Ballmer, Leonard'ı kovalamayı bir yıldan uzun süredir planlamıştı.

Rivers, şu açıklamaları yaptı:

"Geçen sezon onunla ayaküstü birkaç kez konuşmaya çalıştım ve işe yarar hiçbir şey alamadım. Hiçbir şey. Bu kez toplantıya girip elimizi sıktı ve konuştu. Biz ondan lafları cımbızla almak zorunda kalacağımız bir toplantı için hazırlanmıştık. Ama bunun yerine, bize anlaşmanın tam olarak ne olduğunu anlattı."

"Beni işaret ederek 'Senin için oynamak istiyorum' dedi. Steve'e de 'Bay Ballmer, yaptığınız ve temsil ettiğiniz şeyleri beğeniyorum, ama takımınız yeterince iyi değil ve takımınızı değiştirmezseniz, gelmem.' dedi."

Leonard, Clippers ile anlaşmak istiyordu, ancak ikinci bir yıldız elde etmenin bir yolunu bulmak zorunda kalacaklardı.

"PAUL GEORGE'U BİR ŞEKİLDE ALMAMIZ LAZIM"

Rivers, şöyle devam etti:

"Aslında bir grup adamdan oluşan bir listemiz vardı, ama şanslıydık. Bu listenin olmaması gerekiyordu, çünkü kiminle oynamak istediğini o seçecekti ve biz de onları alacaktık. Birini bulabilecek miyiz bilmiyorduk. Ona uyumlu olabileceğini düşündüğümüz adamları gösterdik ve Paul George'un adını görünce 'Onunla oynamak isterim' dedi."

"Ona diğerlerini de gösterdik ama hiç oralı olmadı. Paul George'da takılı kaldı, bu yüzden toplantıdan sonra oturduk ve dedim ki, 'Paul George'u almamız lazım. Nasıl yapacağımızı bilmiyorum ama bir şekilde almalıyız.' Oklahoma City'nin takımı dağıtmak istediğini biliyorduk, bu da yardımcı oldu açıkçası, ama onu alıp alamayacağımızı bilmiyorduk."

"YANLIŞ DÜŞÜNÜYORSUN STEVE..."


Clippers, beş adet ilk tur draft hakkının yanı sıra, George için Oklahoma City Thunder ile iki tane draft hakkı değişimi de yapma üstüne anlaştı.

Rivers, draft haklarının fazla gelip gelmediği üzerine olan düşünceyi şu şekilde yok ettiğini açıkladı:

"Steve Ballmer draft hakları yüzünden gergindi. 'Steve' dedim, 'Paul George için altı tane draft hakkının delilik olduğunu söyleyip duruyorsun, ama yanlış düşünüyorsun. Paul için altı değil; Paul ve Kawhi için altı. Yani her biri için üç. Ben bunu yapardım.' dedim. 'Böyle bakman lazım.'"

"BU İŞ YATARSA, SEATTLE'A GİDİYORUZ"


Thunder başlangıçta takası reddetmişti ve bu durum da Clippers'ın, Kawhi'ın başka bir yer ile anlaşmaya karar verdiğine inanmasına yol açmıştı:

"Takasın olduğu günün öğlen vaktinde, anlaşma başta iptal olmuştu. Malibu'da evdeydim ve Lawrence beni aradı: 'Ya Toronto ya da Lakers'a gidiyor gibi görünüyor' dedi. Lakers ihtimali beni üzmüştü. Ona bunun olamayacağını söyledim. 'Bunun olmasına izin veremeyiz!' dediğimi hatırlıyorum."

"Hatta Steve'e şakayla, bu olursa, ekibi Seattle'a taşımamız gerektiğini söylemiştim. Bu bir şakaydı, ama aslında ciddiyim. Buna gerçekten inandım."