'Hıncal Uluç şaşırmış!'

SPORX - Fenerbahçeliliği ile bilinen usta gazetecilerden Kemal Belgin, Fenerbahçe'de son yaşananlarla ve Hıncal Uluç'un açıklamaları ile ilgili sporx.com'a konuştu.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
'Hıncal Uluç şaşırmış!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Ağustos 2012 14:08
Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki şike savaşı devam ediyor. Kulüplerin açıklamalarından sonra kendi yazısı örnek gösterilen spor yazarı Hıncal Uluç da konuyla ilgili bugün Fotomaç gazetesindeki söyleşisinde önemli açıklamalarda bulundu.

Hıncal Uluç 1951 yılındaki bir Fenerbahçe - Beşiktaş maçını hatırlatarak sarı-lacivertli kulübün bilerek iki lisanssız oyuncu oynatarak hükmen mağlubiyetini ve ezeli rakibi Galatasaray'ın şampiyonluğunu engellendiğini hatırlattı ve Uluç'un bir yanlışına dikkat çekti.

O GÜNKÜ ŞİKEYİ DOĞRULADI: "HAKEM UYARDI, BİLEREK YAPTILAR"

Fenerbahçe tarihi konusunda uzman gazetecilerden Kemal Belgin konuyla ilgili sporx.com'a önemli açıklamalarda bulundu. Belgin, Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamalarda bir yazarın yazısını örnek göstererek bu şekildeki saldırgan tutumu "saçmalık" olarak nitelendirirken, "1976'daki bir maçı hatırlatıyorsun. Ne ile? Bir yazarın yazısı ile, düpedüz saçmalık. Ortada kayıtlı bir şey yok. Kayıtlı bir şey üzerinden açıklarsan dayanaklı olur ama bu kendini kaybetmişliğin en net göstergesidir" dedi.

HINCAL ULUÇ ŞAŞIRMIŞ BİRAZ

Belgin, Hıncal Uluç'un 1951 yılında hatırlattığı maçın "tescilli" bir maç olduğunu söylerken "O zamanlar lig yok, mahalli lig mücadelesi. Herkes biliyor. İki lisanssız oyuncu oynatıldı. O zamanlar maçlardan önce futbolcular ve lisansları hakeme ibraz edilirdi. Hakem o maçta Fenerbahçe'yi uyardı. Böyle başlarsanız hükmen yenilirsiniz, onlar buna karşın bile bile yaptı bu olayı üstelik. İlhan ve Nusret'ti futbolcular.."

Deneyimli gazeteci sözlerine şu şekilde devam etti: "Hıncal Uluç 6 yaşında olduğunu, bunu gördüğünü ve bundan dolayı Fenerbahçe'yi bıraktığını söylüyor da bir hesap hatası var. Uluç 1939 doğumlu, o zaman 6 yaşında değil 12 yaşındaydı. 6 yaşındaki çocuk bunların farkına vararak nasıl takım bırakabilir. Bir hata yapmış olmalı, şaşırmış biraz..." ifadelerini kullandı.

"ALLAH FENERBAHÇE'Yİ KORUSUN"

Fenerbahçe'de son yaşananlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Belgin, Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın kendi kontrolünü kaybettiğini ve durumun gittikçe kötüye gittiğini de söyledi. Aziz Yıldırım'ın çoğunluğu 70 yaşındaki Divan Kurulu üyeleri önündeki konuşmasını doğru bulmadığını söyleyen Belgin, "Fenerbahçe'de bir akıl tutulması yaşanıyor. Kimse farkında değil. Bir adam çıkmış, ceza almış, mahkum olmuş. Yargıtay süreci var kendini kurtarmaya çalışıyor. Fenerbahçe'ye sarılıyor. Sorsanız "Darağacında olsam bile son sözümüz Fenerbahçe" diyorlar. Hani nerede? Neden kendini Fenerbahçe'den ayırıp savunmuyorsun. Fenerbahçe kalkan gibi kullanılıyor." derken "Allah Fenerbahçe'yi kurtarsın, korusun" diyerek durumun vahim olduğunu belirtti.


Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Sonuçlanan Transferler
Tümü
TÜMÜ