Ali Koç: ''Algı operasyonu ile yön verilmeye çalışılıyor''

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, algı operasyonu yapıldığını belirtti ve kural hatası nedeniyle Alanyaspor maçının tekrarını isteyeceklerini söyledi.

Haber; Sporx.com
Ali Koç: ''Algı operasyonu ile yön verilmeye çalışılıyor''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Eylül 2019 15:02
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Alanyaspor maçında kural hatası olduğu gerekçesiyle TFF'ye başvuracaklarını açıkladı. 

Ali Koç, ''Kural hatası var, itirazımız da var, üçüncü gündeyiz bugün! Nereye başvuru yapıyoruz? TFF'ye! TFF bunu MHK'ya yolluyor ve MHK da görüşünü iletiyor. Biz gereken incelemeyi yapıyoruz. Kural hatasının olduğu pozisyonda görüntü net olmadığı için yayıncı kuruluştan istedik, onlar da bize yardımcı oldu. Biz de başvurumuzu TFF'ye başvuruyu yapacağız.'' sözlerini kullanarak Alanyaspor maçının tekrarını istediklerini belirtti. 


''ALGI OPERASYONUNA MARUZ KALMADAN...''

Fenerbahçe'ye karşı algı operasyonu yapıldığını söyleyen Koç, ''Bize göre kural hatası var. Bir tanesi yoruma açık değil, bir tanesi yoruma açık olabilir. Yeni kurallar, yeni düzenlemeler tam olarak spor yorumcuları tarafından da incelenmemiş. TFF'nin bu konuda spor kamuoyuna bilgilendirme yapması gerekiyor. Zaman ne gösterecek bakacağız. İki tane üst üste bu tarz hataların yapılması bizi bu sürece itti. Hukuki süreç ne zaman tamamlanır, bilmiyoruz. Herhangi bir algı operasyonuna maruz kalmadan bu kararın en doğru şekilde verileceğini düşünüyorum. Türk futbolu özellikle son dönemde algı operasyonları neticesinde yönetiliyor. Biz Fenerbahçe olarak az ve öz konuşmaya gayret ediyoruz.'' dedi.

''MHK BAŞKANININ BU AÇIKLAMAYI YAPMAYACAĞINA İNANIYORUM''

Yapılan haberler hakkında da konuşan Fenerbahçe Başkanı, ''MHK Başkanı son derece tecrübeli bir isim ve değerli bir isim. Bu tecrübede birinin kural hatasıyla ilgili bir açıklama yapacağını düşünmüyorum. Bence gerçek değildir. MHK'nın yapacağı incelemede, biz daha başvuruyu yapmadan MHK başkanının bu açıklamayı yapmayacağına inanıyorum. Haberi yapan isim de zaten manidar. Ses kaydını duyarsam inanırım. Şayet böyle bir açıklama da varsa son derece yanlış.'' şeklinde konuştu.

''HAKEM HATALARINI KONUŞMAK İÇİN ERKEN''

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Fenerbahçeli olması hakkında yapılan eleştirilere cevap veren Ali Koç, ''Yıldırım Demirören Beşiktaş başkanı, Haluk Ulusoy Galatasaray üyesi, söz konusu Nihat Özdemir olunca da başka şeyler konuşuluyor. Çok fazla hakem hatası yapılıyor demek için erken. Bence vahim olan kısım TFF üstünde baskı yaratmak için gereksiz polemikler yaratılıyor. Enteresan bir dönemden geçiyoruz. Kim ortalığı ateşe çeviriyor ortada. Direkt benim ya da bizim yaptığımız bir şey varsa ona sor ama biz mümkün olduğunca dışarda kalmaya çalışıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

ALİ KOÇ'TAN FATİH TERİM'E OLAY SÖZLER! TIKLAYINSporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ