Yunanistan'da maçlar durduruldu!

Yunanistan'da yeni hükumet Olympiakos-Panathinaikos maçında çıkan olayların ardından radikal bir karar aldı.

Haber; Sporx.com ve AA
Abone Ol
Yunanistan'da maçlar durduruldu!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Şubat 2015 16:53
Yunanistan Süper Ligi, geçen hafta sonu oynanan Panathinaikos ile Olympiakos maçında çıkan olaylar nedeniyle bir haftalığına ertelendi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Panathinaikos ile Olympiakos arasında oynanan maçta çıkan olaylarla ilgili Spor Bakanı Yardımcısı Stavro Kontonis ile görüştü. Kontonis, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Yunanistan Süper Ligi maçlarının bir haftalığına ertelendiğini açıkladı.

Gelecek hafta Süper Lig yetkilileriyle tekrar bir görüşme yapılacağını söyleyen Kontonis, "Bu tarihe kadar yetkililer tarafından şiddet olaylarını önlemek için yeni tedbirler alınırsa, ligin tekrar başlaması konusunu değerlendireceğiz" ifadesini kullandı.

Başbakan Kontonis'in sporda şiddet olaylarına son vermek için kararlı olduğunu vurgulayan Kontonis, geçen hafta sonu oynanan Panathinaikos ile Olympiakos maçında can kaybı yaşanmamasının "şans eseri" olduğunu söyledi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis'in maç öncesi sahaya girmesi üzerine tribünlerde gerilim başladı. Pana taraftarları tarafından Marinakis'e çok sayıda meşale atılırken, güvenlik güçleri anında çembere aldıkları başkanı soyunma odasına kaçırdı.

Bir süre sonra Olympiakos Teknik Direktörü Vitor Pereira, Panathinaikos'un ünlü tribün topluluğu 'Gate 13' ün önüne giderek, eli ile 'gel' anlamına gelen bir işaret yaptı ve taraftarlara bir şeyler söyledi. Bu hareket üzerine Panathinaikos taraftarları sahaya inerken, Pereira'yı ve bazı oyuncuları kovalamaya başladı. Polis ve güvenlik güçleri olaya müdahale etti ve Olympiakos cephesini oradan uzaklaştırdı. Ancak taraftarlar polisle çatıştı ve Panathinaikos oyuncularının sahaya girmesi ile olaylar biraz olsun sakinleşti.

İşte o anlar:Tümü
TÜMÜ