Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Rondo: "Lakers, Golden State'i yenmenin kodunu çözebilir"

Los Angeles Lakers guardı Rajon Rondo, takımın yeni üyesi LeBron James'in etrafında oyun kurucuların bulunduğu kadro oluşturma denemesinin potansiyeline inandığını açıkladı.

Los Angeles Lakers guardı Rajon Rondo, takımın yeni üyesi LeBron James'in etrafında oyun kurucuların bulunduğu kadro oluşturma denemesinin potansiyeline inandığını açıkladı.

Rondo, stratejinin potansiyeline inandığını şu sözlerle anlattı:

"Aynı anda sahada beş adet top sürebilen adamı olan bir kadro olabiliriz. Bu, oldukça çok yönlü olur ve bunu scout ederseniz, bir tek oyun planına takılı kalamayacağınızı ve belli bir oyuncuyu durdurmaya çalışamayacağınızı görürsünüz."

Rondo, sezgisel yaklaşımın asıl konu olduğunu açıkladı:

"Eğer bu noktada Golden State'ten fazla şut atabileceğinizi düşünüyorsanız, bunun delice olduğunu düşünürüm. Belli ki, bunu kanıtladılar… hiçbir ekip onlarla aynı sayıda şut sokamaz. Bu yüzden o adamları yenmeye çalışmak için başka yollar düşünürüm. Bence bu kodu çözmeyi deneyeceğiz."

Rondo, Lakers'ın LeBron'lu ilk yılında şampiyonluk adayı olacağına da inanıyor:

"LeBron James'in etrafında herhangi bir takımı ve oyuncu grubunu koyduğunuzda, son sekiz kez yaptığı gibi, NBA Finallerine gitti. Bu yüzden benim de beklentilerim aynı."

7/24 NBA TÜRKİYE