Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Rondo: "Lakers, Golden State'i yenmenin kodunu çözebilir"

Los Angeles Lakers guardı Rajon Rondo, takımın yeni üyesi LeBron James'in etrafında oyun kurucuların bulunduğu kadro oluşturma denemesinin potansiyeline inandığını açıkladı.

Los Angeles Lakers guardı Rajon Rondo, takımın yeni üyesi LeBron James'in etrafında oyun kurucuların bulunduğu kadro oluşturma denemesinin potansiyeline inandığını açıkladı.

Rondo, stratejinin potansiyeline inandığını şu sözlerle anlattı:

"Aynı anda sahada beş adet top sürebilen adamı olan bir kadro olabiliriz. Bu, oldukça çok yönlü olur ve bunu scout ederseniz, bir tek oyun planına takılı kalamayacağınızı ve belli bir oyuncuyu durdurmaya çalışamayacağınızı görürsünüz."

Rondo, sezgisel yaklaşımın asıl konu olduğunu açıkladı:

"Eğer bu noktada Golden State'ten fazla şut atabileceğinizi düşünüyorsanız, bunun delice olduğunu düşünürüm. Belli ki, bunu kanıtladılar… hiçbir ekip onlarla aynı sayıda şut sokamaz. Bu yüzden o adamları yenmeye çalışmak için başka yollar düşünürüm. Bence bu kodu çözmeyi deneyeceğiz."

Rondo, Lakers'ın LeBron'lu ilk yılında şampiyonluk adayı olacağına da inanıyor:

"LeBron James'in etrafında herhangi bir takımı ve oyuncu grubunu koyduğunuzda, son sekiz kez yaptığı gibi, NBA Finallerine gitti. Bu yüzden benim de beklentilerim aynı."

7/24 NBA TÜRKİYE