Mircea Lucescu: ''Bu takıma güvenmeliyiz''

Mircea Lucescu, İsveç'i 3-2 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından kısa bir açıklamada bulundu.
11 Eylül 2018 00:19
A Milli Takımımızın Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Uluslar Ligi'nde İsveç'i 3-2 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Mircea Lucescu, Rusya maçının ikinci yarısında olduğu gibi yine iyi oynadıklarını söylerken, bu takımın geleceğin ekibi olduğunu dile getirdi.

Tecrübeli teknik adam galibiyeti ''Rusya maçının devamıydı bu. Rusya maçının ikinci yarısında iyi oynadık ama şansımız gol atmaya olmadı. Sonuçtan çok memnunum. Ekip arkadaşlıklarını, birlikte oynamayı sahada gösterdiler. Son 3-5 maçımıza bakarsanız hepsinde iyi oynadık aslında. Sonuçta zafer çok önemli ama yeni zafer gelmesi önemli. Bu yüzden Soçi'ye maçı kazanmaya gidiyoruz. Biz oyun açısından Rusya'dan daha iyiyiz. Gençliğimiz var. Oyuncularımızın toplam yaşı, İsveç'ten 40 yaş daha az. 40 yaş daha genciz. Bu bizim ekibimizin gelecek ekip olduğunu gösteriyor. Bu ekibe güvenmek lazım'' sözleriyle değerlendirdi.

Lucescu bu sonuçların devamının gelmesi gerektiğini belirtip, ''Bugün maçı kaybedebilirdik ama iyi oynadık. Oyunu biz domine etmiş olmak istiyorduk. Sonuç da önemli tabii. Artık sonuç almanın devamının da gelmesi lazım. Bu sonucun pozistif olması güzel. Bundan sonraki sonuçların da pozitif olması için çalışıyoruz'' dedi.

Oyuncu değişikliği ile ilgili sorulan soruyu da Lucescu ''Oyuncuların ne zaman oynaması gerektiğini kimse benden iyi bilemez. Kimse benim düşündüğümü bilemez. Diğerleri gibi düşünceydim belki Trabzon maçında 4-0 yenidiler, o maça bakıp hiç almamalıydım...'' sözleriyle yanıtladı.

Galeri Icon Foto Galeri