Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Zucker: "NBA, 'yük yönetimi' konusunda gücünü kullanmalı"

WarnerMedia News & Sports'un başkanı olan ve Turner Sports'u yöneten Jeff Zucker, NBA'in 'Yük Yönetimi' üzerindeki etkisini güçlendirmesini istedi.

WarnerMedia News & Sports'un başkanı olan ve Turner Sports'u yöneten Jeff Zucker, NBA'in 'Yük Yönetimi' üzerindeki etkisini güçlendirmesini istedi.

'Yük yönetimi' meselesi, NBA sezonunun başlangıcının ana gündem konusu olmuş durumda. LA Clippers, birçok kez ulusal televizyonda arka arkaya oynanan maçlarda Kawhi Leonard'ı dinlendirmişti.

Zucker, 2019-20 sezonunun başında NBA'in zayıf reytingleri hakkında konuştu:

"Sakatlık ve kenarda oturma kombinasyonunun bir sorun olduğunu ve bunun endişe verici olduğunu düşünüyorum. Zaman içinde de ele alınacağını umuyorum. Ligin takımlar üzerinde bir etkisi olduğunu düşünüyorum ve bu etkiyi kullanmalarını istiyorum."

NBA, Turner Sports ve ESPN ile 2024-25 sezonu sonuna kadar, yıllık 2.66 milyar dolar değerinde bir ulusal televizyon anlaşmasına sahip. Mevcut anlaşma, önceki sözleşmenin sona ermesinden yaklaşık iki yıl önce tamamlanmıştı.

NBA başkanı Adam Silver, yük yönetimi uygulamalarını savunmuştu ve NBA'in de, sezonun kısaltılması konusunu düşündüğü söylenmişti.