Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Winslow, point guard olmayı sürdürmek istiyor

Justise Winslow, 2019-20 sezonunda Miami Heat için point guard oynayacağını belirtti.

Haber; Sporx.com
Justise Winslow, 2019-20 sezonunda Miami Heat için point guard oynayacağını belirtti.

Miami Heat ve başantrenörü Erik Spoelstra, 2018-19 sezonunda, Goran Dragic ve Dion Waiters gibi kilit oyuncuların sakatlanmaları gibi birçok zorlukla karşılaşmıştı.

Spoelstra, rotasyonun dışından birkaç kişiyle yaratıcı olmak zorunda kalmış ve aslında forvet olan Winslow'un, point guard pozisyonunda oynamasını sağlamıştı. Bu durumun Winslow'un oyun tarzına uygun görünmesiyle, Winslow bu rolünü sürdürmüştü.

Heat, süresi dolmuş bir sözleşmeye girmesine rağmen Dragic'i takaslamadı, ve buradaki varsayımın, kendisinin halen ilk beş point guardı olmaya devam edeceği olduğu söyleniyordu.

"RILEY VE SPO BAŞKA SÖYLÜYOR AMA..."

Lakin Winslow, Miami Herald'dan Barry Jackson'a göre gelecek sezon hala aynı pozisyonda oynayacağını belirtti:

"Winslow bugün, planının bu sezon PG oynamak olduğunu söyledi. Bu durum ilginç, çünkü Riley Haziran ayında yaptığı açıklamada, Dragic'in PG olarak başlayacağını, Spo da açık bir şekilde Dragic'in sağlıklı olması durumunda Winslow'u PG olarak tutmaya isteksiz olduğunu söylemişti. Nasıl sonuçlanacak göreceğiz."

Winslow geçen yıl profesyonel olarak en iyi sezonunu geçirmiş ve sayı ortalaması (12.6) ile asistlerini (4.3) yükseltmişti.