Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Riley: "Magic hep aklındakini konuşur"

Eski Los Angeles Lakers antrenörü ve şu anki Miami Heat başkanı Pat Riley, zamanında dokuz yıl boyunca koçluk yaptığı Magic Johnson'ın daima aklındaki konuşacağını söyledi.

Eski Los Angeles Lakers antrenörü ve şu anki Miami Heat başkanı Pat Riley, zamanında dokuz yıl boyunca koçluk yaptığı Magic Johnson'ın daima aklındaki konuşacağını söyledi.

Magic, geçtiğimiz gün ESPN'in First Take isimli programında, Lakers başkanlığı görevinden ayrılmasının nedenlerinden birisi olarak, şu anki GM Rob Pelinka'nın "arkasından konuştuğunu" söylemişti.

Magic'in ifadeleri şöyleydi:

"Sonra da 'Magic yeterince çalışmıyorsun, Magic ofiste değil' gibi şeyler duymaya başladım ve Lakers ofisinden insanlar bana Rob'ın söylediklerini söylemeye başladı. Ve o tarz şeylerin, ofiste yeterince bulunmamam gibi şeylerin söylenmesinden hoşlanmadım."

"MAGIC TAVRINI KOYMUŞ"

Magic'in eski koçu Riley, Johnson'ın bu yorumlarından dolayı hiç şaşırmadığını şu sözlerle dile getirdi:

"Yorumlarına şaşırdım mı? Hayır, hiç de değil. Earvin'in bir özelliğini söyleyeyim - ve bu onun hakkında en sevdiğim, aynı zamanda en uyardığım şey de oldu - kendisi aklındakini söyler. Eğer hissettiği buysa, öyledir. Çıkıp sadece arkadan bıçaklama veya dedikodular hakkında konuşup kendini kötü bir duruma düşürmez. 'Buck' (Magic'in lakaplarından biri) böyle biridir. Tavrını koymuş. Böyle şeyleri tolere etmez, hiç etmedi."

"BAZEN ÇOK İNSAN KONUŞTUĞUNDA, ZARARLI OLUYOR"

Riley, Lakers'ın içinde bulunduğu kargaşanın da büyütülmemesi gerektiğini, bu büyüklükte bir organizasyonda her zaman olabilecek şeylerden biri olduğunu söyledi:

"Ama bu tür şeyler organizasyonlarda her gün devam ediyor. Organizasyon çok büyüyor, uzun zamandır bulunan çok fazla insan oluyor ve bazı şeyler hakkındaki görüşlerini dile getirmeye başlıyorlar. O zaman da kültür çatırdamaya başlıyor. Belki Earvin'in dürüstlüğü, Lakers'ın düşünmesini sağlamak için bir işe yarayabilir."

"BAŞKALARI İŞİN İÇİNE GİRDİĞİNDE, ZORLUYOR"

Riley ayrıca, Magic Johnson gibi bir ismin başkanlık görevini almasıyla, kendisi kadar güç sahibi olmayanların söz hakkı bulunmasının kendisine ters gelebileceğini de şu ifadelerle açıkladı:

"Magic Johnson'ları vardı. Earvin'in bulunduğu pozisyondaysanız, organizasyonu onun gibi birine teslim ettiğinizde, size hayır diyebilecek tek bir kişi var. O da takım sahibi. Burada Miami'de benim için de bu aynı. [Miami Heat sahibi] Micky Arison hayır diyorsa, hayırdır. Şimdi, bu benim gücüm olmadığı anlamına gelmez. Fakat başkaları bunu yapmak veya bunu söylemek için nüfuz kazanmanın bir yolunu bulduğunda, işler biraz zorlayıcı olur."