Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Popovich, Orlando'da takımıyla beraber olacak!

San Antonio Spurs başantrenörü Gregg Popovich'in, KOVID-19'a karşı istatistiksel açıdan savunmasız olmasına rağmen, Orlando'da takımına koçluk yapacağı açıklandı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
San Antonio Spurs başantrenörü Gregg Popovich'in, KOVID-19'a karşı istatistiksel açıdan savunmasız olmasına rağmen, Orlando'da takımına koçluk yapacağı açıklandı.

Popovich, 71 yaşında olduğundan ötürü, KOVID-19 yakalamaya ve semptom geliştirmeye karşı istatistiksel açıdan savunmasız durumda. Ancak bu durum, efsanevi koçun "bubble" maçlarında Spurs'a koçluk yapmasını engellemeyecek.

San Antonio Express-News'den Mike Finger'e göre, Florida eyaleti KOVID-19 için riskli bir bölge olmasına rağmen, Popovich Orlando'da Spurs ile beraber olacak:

"Gregg Popovich'in, özellikle de istatistiksel olarak savunmasız olduğu bir salgının ortasında neden kendisini bu durumun içine attığını merak edenler olacaktır. İşvereni ve ligi, güvenliği korumak için uzun bir önlem listesi tasarlamak ve uygulamak için haftalar harcadı. Ancak eğrinin düzleştirilmesinden çok uzak olunmasından ve bubble'ın gerçek bir bubble olmamasından ötürü, herkesin iyiliğini garanti edemiyorlar."

Sıralama belirleyecek maçlar 30 Temmuz'da başladığında, Spurs, sırasıyla Sacramento Kings, Memphis Grizzlies, Philadelphia 76ers, Denver Nuggets, Utah Jazz (iki kez), New Orleans Pelicans ve Houston Rockets ekipleri ile karşılaşacak.