Galatasaray darphanesi; Toplam hedef 200 milyon...

Galatasaray'dın gelecek sezon hem şampiyonluk hem de Avrupa'da başarı beklemesi, sarı-kırmızılı taraftarları iştahlandırdı. Öyle ki, "Kenetlenen" taraftarlar, localara ve kombinelere hücum etti.

Haber; Milliyet
Galatasaray darphanesi; Toplam hedef 200 milyon...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Temmuz 2019 08:40
Galatasaray'da yeni sezon öncesi taraftarın ilgisi yüzleri güldürdü. Sarı-kırmızılılarda kısa sürede kombine satışlarının 20 bini geçtiği, localarda da sona gelindiği öğrenildi.

Sarı-kırmızılılardaki kombine satış oranının geride kalan 7 yıla göre en yüksek ilerleme hızında olduğu aktarılırken, şu ana kadar kulübün kasasına 80 milyon liranın girdiği belirtildi. Cim-Bom, kombine satışlarını geçmiş yıllarda olduğu gibi bir sayıda sabitlemeyi planlıyor. Bunun da 35 bin olarak düşünüldüğü vurgulandı.

Galatasaray'ın geçmiş yıllarda başarılarına karşın loca satışları yüzleri güldürmüyordu. Ancak bir taraftan gelen kupalar diğer taraftan da takımın gelecek döneme dair umut vermesi, buradaki satışları da üst seviyelere çekti. 198 locadan 40 tanesinin kaldığı öğrenildi.

Cim-Bom, loca satışından da şu ana kadar yaklaşık 40 milyon lirayı kasasına koydu. Böylece sarı-kırmızılılar yaz döneminde 1 ayda kombine ve loca satışından 120 milyon lira civarındaki bir gelir elde etti. Aslan, kombine ve loca satışlarının bu hızda devam etmesi halinde gelirinin 200 milyon liraya yakın bir düzeye ulaşacağı öngörülüyor.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ