Ersun Yanal: "Umarım, hakemler toparlar artık!"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Rizespor'u 3-2 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Ersun Yanal: 'Umarım, hakemler toparlar artık!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
02 Mart 2019 21:44
Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3-2 kazandıkları Rizespor maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu.

Ersun Yanal karşılaşam sonrası "Rakibimizi kutluyorum. Son 3 maçta 119 koşmuşlardı. Atlet, organize bir takım. 6 maçta 5 galibiyet almış bir takım. Özgüveni artan, iyi oynayan bir takım. Biz de Beşiktaş maçında iyi oyun, iyi bir geri dönüş vardı. Sürekli bu oyunu oynamak, özgüveni kazanmak, takım olmak gibi sorunlarımız vardı. Bir sarmalın içerisindeydik. 3 puanı aldığımız için mutluyuz ama oyunu eleştirecek çok yön var. Ucundan, neresinden yakalarsanız eleştirilecek yerler var." dedi.

"DAHA FARKLI OYUNLAR GELECEK"

Daha iyi olacaklarını söyleyen Yanal "Beklentilerin daha farklı olduğunu da biliyoruz. Fenerbahçe birkaç hafta böyle 3 puanlar alınca çok daha farklı oyunlar oynayacağını da biliyorum. Taraftarımız, taraflı tarafsız herkesin takdirini de biliyorum. Bugün sadece 3 puan." açıklamasını yaptı. 

"UMARIM HAKEMLER ARTIK TOPARLAR"

Yayıncı kuruluşa hakem kararlarıyla ilgili konuşan Ersun Yanal "Tartışılacak çok şey var, hakemleri tartışmak istemiyoruz. Rizespor da, biz de tartışacağız ama bu konuyla ilgilenmek istemiyoruz artık. Hakemleri yönetecek farklı bir grupla yola çıkıldı. Umarım, hakem takımlarını toparlarlar artık. Hakemlerimize ve onlara destek olmalıyız. Bizim ve rakibimiz lehine, aleyhine hakemler hata yapacak. Önemli olan sonucu etkilemesin. Rizespor, bize baskı kurup top kayıpları yaşattı. Bizim yakaladığımız kritik pozisyonlar var. Bir adım öne geçsek, topu oradan çıkarsak lehimize dönecek ama rakibin lehine döndü. Bu sonuçlarla beraber oyunun da pekişeceği günlerin çok uzak olmadığını düşünüyorum." şeklinde görüş belirtti.

Ç.RİZESPOR'A CEVAP VERDİ

Basın toplantısında Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal'ın hakemleri eleştirmesinin hatırlatılması üzerine Ersun Yanaş "Hakemi eleştirirsek bize de vermediği penaltı var. Bizim de hakemlerde sezon boyunca canımız yandı. Biz hakemleri eleştirmeden bir lig yaşamaktan yanayız. Hakemleri değil hakemleri yönetilme şeklinde eleştiriyorum. Hala o dönemin yetkilerinden cevap alamadım. Siz bana soruyorsunuz ben cevap veriyorum ama onlar vermiyor. Becerikli ve yetenekli hakemlerimiz var. Hakemlerimizin kötü olmadığını, doğru yönetildiğinde başarılı olabileceklerini söyledim. Rizespor bugüne kadar hakemi hiç konuşmuyorlardı. Bundan sonra umarım kazanırlar da konuşmazlar" ifadelerini kullandı.

"ARTIK YUKARIDA YERİMİZİ ALMALIYIZ"

Fenerbahçe'nin bundan sonra üst sıralar için mücadele edeceğini belirten Ersun Yanal, "Artık adım adım yukarıda yerimizi almak zorundayız. Bunun mücadelesi, endişesi başlamalı. Transferler oldu, onları hazırladık. Yolda kervanı düzmek kolay değildir. Hızla giden trende vagon değiştiriyoruz. Bu bir mazeret değil. Fenerbahçe için süreç böyle gelişti. Takım olmak zor. Puan cetveline baktığımda ben, camia, taraftar, oyuncu mutlu değil. Beşiktaş maçında güzel geri dönüş yaptık. Bu maçı kazandık. Hatalarımız değerlendireceğiz. Böyle bir iki maça daha ihtiyacım var. Sonra siz de göreceksiniz, iyi şeyler olacak. Biz takım olamadık. Bununla ilgili sıkıntıları geçtiğimizde Fenerbahçe'yi göreceksiniz. Dirar kadro dışıydı. Şimdi kimse konuşmuyor. 'Bugün Dirar yok ne olacak?' diyorlar ama bu oyuncu önceden kadro dışıydı" açıklamasını yaptı.

"GELECEK HAFTAYA DAMGA VURMALIYIZ"

Medipol Başakşehir ile gelecek hafta oynayacakları maça da deinen Ersun Yanal "Bugün kazandık ve iyi yaptığımız şey bu. 10 maçımız kaldı. Futbolu ve sonucu üst üste koyabileceğimiz bir sürece girdik. Bu takım fikstür yüzünden izin kullanmadı. Ama koşmaya ve mücadele etmeye başladık. Topla oynama oranımız arttı. Geliştiğimiz yerler var. Bunu skorla birleştirdiğimizde farklı bir Fenerbahçe olacak. Gelecek hafta zirveyi etkileyecek bir maç var. Damgamızı vurmalıyız." dedi.

BEŞİKTAŞ MAÇI SÖZLERİ VE ŞAMPİYONLUK MESAJI

Beşiktaş maçını hatırlatan ve gelecek sezon için şampiyonluk hedefi koyan Ersun Yanal "Oyuncularımla maç öncesi yaptığımız toplantıda taraftarı konuştuk. Tabelaya baktığınızda taraftar anlamında büyüklük burada geliyor. Takımımıza büyük destek veriyor. Beşiktaş maçındaki manzara büyük manzara. Beşiktaş'ın Vodafone Park'taki taraftar gücü belli. Fenerbahçe çıktı, Beşiktaş taraftarını bastırdı. Bugün de aynısı yaptı. Bu büyüklüktür. Bu sene belki tren kaçtı ama seneye bu takım şampiyon olacak. Seneye taraftarın karşılığını şampiyonluk olarak vermeliyiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ