Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ainge: "Kyrie'nin linç edilmesi haksızlık"

Boston Celtics basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, Boston'da gerçekleşen tüm Kyrie Irving lincinin "haksızlık" olduğuna inanıyor.

Haber; Sporx.com
Boston Celtics basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, Boston'da gerçekleşen tüm Kyrie Irving lincinin "haksızlık" olduğuna inanıyor.

Ainge, 2018-19 sezonunda Celtics'in kimyasının iyi olmadığını ve ekibin tüm sorunları için Irving'i suçlamanın doğru olmadığını söyledi:

"Sürekli olarak bu baskıyı Kyrie'den kaldırmaya ve onun sadece kendisi olmasını, sadece çıkıp oynamasını, eğlenerek, oyundan zevk almasını sağlamaya çalıştım. Olmadığın bir şey olmaya çalışmaktan vazgeç. Şu 'Diğer adamları da oyuna dahil etmelisin, ekibin lideri olmalısın, ekibimizin superman'i olmalısın' saçmalığını unut. Bunu yapmasına gerek yoktu. Sanırım bu yükü hissetti ve çok fazla olması gerektiğini, bunu da yapamadığını düşünüyordu."

"KİMYA SORUNU OLDU EVET, AMA..."


"Evet, sezon boyunca kimya sorunlarımız oldu ve bunun sadece Kyrie'nin hatası olmadığını söyledim. Kimya olayı, birçok insanın sorumlu olduğu bir şeydi. Bütün suçun onun üstünde olduğu gerçeğini sevmiyorum. Bunun sorumluluğunu herkesin almasını isterim. Bu yüzden Kyrie'nin linç edilmesinin haksızlık olduğunu hissediyorum. Bu kadar."

Irving, Brooklyn Nets ile dört yıllık bir anlaşma imzaladı ve Celtics, Kyrie'nin yerini All-Star guard Kemba Walker ile değiştirdi.