Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Wade: "Son iki dakika raporundan nefret ediyorum"

Chicago Bulls guardı Dwyane Wade, NBA'in 'Son iki dakika raporu'ndan nefret ettiğini açıkladı.

Chicago Bulls guardı Dwyane Wade, NBA'in 'Son iki dakika raporu'ndan nefret ettiğini açıkladı.

Karşılaşmaların son 2 dakikasında fark 5 veya daha az ise maçlardaki muhtemel hakem hatalarına daha yakından bakan bu raporla ilgili, Wade'in yorumları şöyle:

"Nefret ediyorum. O iki dakikalık raporlara bakmak, basketbol için kötü bir şey. Çünkü oyunun o iki dakikadaki kusurlarını gösteriyorlar. Halbuki tüm maçta kusurlar var. Son iki dakikaya bakmanın ne anlamı var. Oyuncular hakemlere bir şey söylediğinde ceza alıyor, ama NBA, hakemlere hata yaptığı yerleri gösterebiliyor."

"Bunları bırakalım. Her şey oyunun içinde oluyor. Önemli olan oyun sırasında hangi düdüğün çalındığı. Yani, maçı kaybediyoruz. 'Bak, söylemiştim' demek işi daha iyi yapmıyor. Bunu kaç kere de söylemişimdir."

Chicago aleyhine en son bu rapor, Denver Nuggets ile oynanan karşılaşmanın son 2 dakikasında verilmeyen faulleri göstererek oluşturulmuştu.


7/24 NBA TÜRKİYE