Turkcell'li yüzücüler Dünya arenasında

Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin yıldızları, Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda mücadele edecek. 11 Aralık'ta (yarın) Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenecek organizasyonda 15 ay-yıldızlı sporcu yer alacak.
10 Aralık 2018 15:28
Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Yüzme Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk yüzmesinin önemli yıldızları bu kez dünya arenasında boy gösterecek. 11 Aralık'ta (yarın) Çin'in Hangzou kentinde gerçekleştirilecek organizasyonda, Türkiye'yi 8 erkek, 7 de kadın olmak üzere 15 sporcu temsil edecek.  

Hangzou'da düzenlenecek ve 16 Aralık'ta tamamlanacak olan 14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda ay-yıldızlılar adına Selen Özbilen, Aleyna Özkan, Ekaterina Avramova, Viktoria Zeynep Güneş, Nida Eliz Üstündağ, İmge Roza Erdemli, Beril Böcekler, Hüseyin Emre Sakcı, Ümitcan Güreş, Berk Özkul, Yalım Acımış, Kemal Arda Gürdal, İskender Başlakov, Berkay Ömer Öğretir, Erge Can Gezmiş mücadele edecek. 

Sporcularımız ve yarışacakları disiplinler: 

Selen Özbilen

  • Kadınlar 200 metre Serbest
  • Kadınlar 100 metre Serbest
  • Kadınlar 50 metre Serbest
Viktoria Zeynep Güneş 

  • Kadınlar 400 metre Karışık
  • Kadınlar 100 metre Karışık
  • Kadınlar 200 metre Karışık
  • Kadınlar 100 metre Kurbağalama
  • Kadınlar 200 metre Kurbağalama
Ekaterina Avramova 

  • Kadınlar 100 metre Sırtüstü 
  • Kadınlar 200 metre Sırtüstü
  • Kadınlar 50 metre Sırtüstü
Nida Eliz Üstündağ

  • Kadınlar 200 metre Kelebek
  • Kadınlar 100 metre Kelebek
İmge Roza Erdemli

  • Kadınlar 200 metre Kelebek
Beril Böcekler

  • Kadınlar 800 metre Serbest
  • Kadınlar 400 metre Serbest
Aleyna Özkan

  • Kadınlar 50 metre Kelebek
Hüseyin Emre Sakçı 

  • Erkekler 50 metre Serbest
  • Erkekler 100 metre Serbest
  • Erkekler 100 metre Kurbağalama
  • Erkekler 50 metre Kurbağalama
Ümitcan Güreş

  • Erkekler 100 metre Kelebek
  • Erkekler 50 metre Kelebek
Berk Özkul

  • Erkekler 100 metre Karışık
  • Erkekler 50 metre Kelebek
  • Erkekler 200 metre Sırtüstü
Kemal Arda Gürdal

  • Erkekler 50 metre Serbest
İskender Başlakov

  • Erkekler 100 metre Sırtüstü 
  • Erkekler 50 metre Sırtüstü
Berkay Ömer Öğretir

  • Erkekler 200 metre Kurbağalama
Erge Can Gezmiş

  • Erkekler 200 metre Kelebek
  • Erkekler 400 metre Serbest 
  • Erkekler 200 metre Serbest
TAKIM

  • Erkekler 4x100 metre serbest
  • Kadınlar 4x100 metre Serbest
  • Erkekler 4x50 Metre Serbest
  • Erkekler 4x200 metre Serbest
  • Kadınlar 4x50 metre Serbest
  • Kadınlar 4x50 metre Karışık
  • 4x50 metre Karışık
  • Erkekler 4x50 metre Karışık
  • Erkekler 4x100 metre Karışık
  • Kadınlar 4x100 metre Karışık
Galeri Icon Foto Galeri