TFF, Şenol Güneş'i Mart ayındaki iki maça çıkartacak

TFF'nin Şenol Güneş'i Mart ayındaki iki maça çıkartması için Beşiktaş'tan onay almasına gerek olmadığı ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com
TFF, Şenol Güneş'i Mart ayındaki iki maça çıkartacak
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Şubat 2019 14:39
SPORX ÖZEL: Türkiye Futbol Federasyonu ile Şenol Güneş arasında imzalanan 4 yıllık sözleşme, 1 Haziran 2019'dan itibaren geçerli olacak. Peki A Milli Takım'ın 22 Mart ve 25 Mart'ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarına hangi teknik direktör ile çıkacak?

Hem Beşiktaş hem A Milli Takım'ı çalıştırmayacağını açıklamasına rağmen açık bir kapı bırakan Şenol Güneş, iki takımı da aynı anda çalıştırabileceğinin sinyalini vermişti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun talimatlarına göre; Şenol Güneş'in A Milli Takım'ın 22 ve 25 Mart'ta oynayacağı Arnavutluk ve Moldova maçlarına çıkması için Beşiktaş'tan herhangi bir şekilde izin almasına gerek yok.

TFF Yönetimi, Şenol Güneş'in bu iki maça çıkmasını istiyorsa; Beşikaş kulübüne sadece bir bilgilendirme yaparak "onay" almaksızın Güneş'i bu iki maçta da takımın başında görevlendirebilir

TFF'nin ilgili maddesi şu şekilde; "TFF acil ve gerekli gördüğü hallerde yapacağı değerlendirmeye göre seçtiği teknik adamı, kulübü ile ilişkisi devam etmek kaydı ile Milli Takımlarda belli bir süre için görevlendirmeye yetkilidir"
Tümü
TÜMÜ