Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Payton: "LeBron, Jordan'dan 'açık ara' daha iyi bir oyuncu"

Hall of Fame oyuncu Gary Payton, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in, NBA efsanesi Michael Jordan'dan "açık ara" daha iyi bir oyuncu olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Hall of Fame oyuncu Gary Payton, Los Angeles Lakers süperstarı LeBron James'in, NBA efsanesi Michael Jordan'dan "açık ara" daha iyi bir oyuncu olduğunu söyledi.

Brandon "Scoop B" Robinson ile yaptığı bir röportajda Payton, LeBron veya Jordan arasında kimin daha iyi bir oyuncu olduğunu tarttı ve Chicago Bulls efsanesinin bazı alanlarda avantaja sahip olabileceğini, ancak genel olarak Lakers yıldızının "açık ara" daha iyi olduğunu belirtti:

"Tamamen farklı iki basketbolcu. Jordan büyük şutlar sokan bir adamdı. Her seferinde topu alırdı ve gereken anlarda o şutu kullanırdı. LeBron'un çok yönlü bir basketbol oyuncusu olduğunu düşünüyorum.

Bana kimin daha iyi bir basketbol oyuncusu olduğunu sorarsanız, açık ara farkla LeBron James. Her şeyi yapıyor. Jordan'dan daha iyi pas atıyor, Jordan'dan biraz daha iyi top sürebiliyor. Şut konusunda daha iyi olduğunu düşünmüyorum. Ribaund konusnuda da sanırım o daha iyi, ama Jordan da ribaund çekerdi. Ama dediğim gibi, ikisi de tamamen farklı oyuncular."