Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

OKC ekibi Adams, Schröder ve Roberson'ı takasa açtı!

Oklahoma City Thunder'ın, Sports Illustrated'dan Jake Fischer'a göre lüks vergisi sınırının altına inmek adına Steven Adams, Dennis Schröder ve Andre Roberson'ı takas görüşmelerine açtıkları belirtildi.

Oklahoma City Thunder'ın, Sports Illustrated'dan Jake Fischer'a göre lüks vergisi sınırının altına inmek adına Steven Adams, Dennis Schröder ve Andre Roberson'ı takas görüşmelerine açtıkları belirtildi.

Halen inşa aşamasında olan maaş boşluğu ayarlamasında, Thunder'ın gelecek sezon için 148 milyon dolar ödemesi bulunuyor ve yıldız ikili Russell Westbrook ve Paul George, 2019-20 sezonunda toplamda 71 milyon dolar kazanacak.

Spotrac'a göre, OKC şu anda lüks vergi eşiğinin 16.6 milyon dolar üzerinde. Bu, onlara 50.4 milyon dolarlık bir fatura bırakıyor ve bir anlaşma yapılması için NBA draftında sahip oldukları 21 numaralı seçimi de işin içine katabilirler.

ÜÇ OYUNCU 50 MİLYON DOLAR CİVARI TUTUYOR

25 yaşındaki Adams'ın lig çevreisinden büyük ilgi görmesi bekleniyor. Adams geçtiğimiz sezon 13.9 sayı ve 9.5 ribaund ortalamalarla oynamıştı. 2016 yılında imzaladığı 100 milyon dolarlık sözleşmesi ile, önümüzdeki iki yılda da en az 25'er milyon dolar kazanacak.

Geçen sezonun tamamını diz sakatlığıyla geçiren Roberson, üç yıllık anlaşmasının son yılına giriyor ve bu son yılda 10.7 milyon dolar kazanacak.

Schröder ise dört yıllığı 70 milyon dolarlık anlaşmasının üçüncü yılına giriyor ve önümüzdeki iki sezonda da 15,5'er milyon dolar alacak.