Nike yeni kramponu 2019 Mercurial 360'ı tanıttı

Nike, 1998 yılından bu yana unutulmaz bir izlenim bırakan Nike Mercurial'ın yeni modelini tanıttı. 2019 Mercurial 360 Vapor/Superfly kramponu mavi öfke ve siyah renk çeşitleriyle futbolseverlerle buluştu.

Haber; Sporx.com
Nike yeni kramponu 2019 Mercurial 360'ı tanıttı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Eylül 2019 13:32
Nike, İtalya'da ürettiği 2019 Mercurial 360 Vapor/Superfly kramponu mavi öfke ve siyah renk çeşitleriyle futbolseverlerin beğenisine sundu. Futbolcuları en sevdiği kramponların başında gelen 2019 Mercurial 360, 200 gram'ın altında bir ağırlığa sahip.

Pedallara geçen hızlı bisiklet ayakkabılarından ilham alan yeni Nike Aerotrak plaka güç aktarım bölgesi işlevi görüyor. Yenilenen iç gövdeyle birlikte, Nike'ın Aerotrak plakası önceki modele göre daha fazla hız kazandırıyor. Krampon tasarlanırken özellikle minimalist bir yaklaşım izlendi. Yalnızca gerçekten gerekli öğeler tasarıma dahil edilirken, tasarım sürecinde kramponun üzerindeki yük azaltıldı.

Kramponun yan kısmındaki Swoosh logosuna tabana kadar uzanırken alt kısımda da devam ediyor. Bu ancak Flyknit 360 üst yüz tasarımıyla yapabilirdi. Ayrıca Nike'ın ikonik "Just Do It" sloganı ve kramponun takma adı "Merc" de topuk arkasında yer alıyor. "Nike Football" ibaresi plaka boyunca farklı dillerde görünüyor. Kramponun "hafif ve hızlı" temasına uygun biçimde, yanal Swoosh logosunun sol kenarında bir boşluk, kuyruk kısmında ise açık uçlu bir tasarım dikkat çekiyor.İnovasyon mirası ve sahada mükemmellik sunan Mercurial'ın sporcuların gözdesi haline gelmesi hiç de zor olmadı. 2018 yılında Mercurial 360 tüm zamanların en sevilen Nike kramponlarından biri oldu. Dünyada bu kramponla sahaya çıkan yüzlerce profesyonel futbolcudan yalnızca beşi Mercurial kramponlarında çeşitli değişiklikler yapılmasını istedi. Kramponu 1'den 10'a kadar değerlendirmeleri istendiğinde, profesyonel futbolcuların büyük çoğunluğu krampona 10 puan verdi. En düşük puanı mı merak ettiniz? Krampona yalnızca bir kez 8 puan verildi.Her projesine sporcuları dinleyerek başlayan bir tasarım ekibi için, bu 8 puanı kabullenmek hiç de kolay değil. 2019 Mercurial serisinde iki yıllık inovasyon güncelleme döngüsü kırıldı ve krampon daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir süre içerisinde daha iyi hale getirilmeye çalışıldı. Bunun sonucunda kramponun üst yüz ve plaka teknolojilerinde önceki modele göre gelişmelerin kaydedildiği ve geliştirilmiş bir görsel dilinin uygulandığı bir Mercurial ortaya çıktı.2019 Mercurial'ın örme üst yüz yapısı 2018 versiyonundan daha açık hale getirildi. Bu sayede malzemeden meydana gelebilecek sertlik azaltılarak daha yumuşak ve konforlu bir yapı sağlandı. Nike Flywire'ın geliştirilmiş bir versiyonu olan yüksek dayanıklılığa sahip ipliklerin bu yapıya entegre edilmesi suretiyle topuktan ön ayağa kadar devamlılık sağlanıyor. Yüksek dayanıklılığa sahip bu iplikler kramponun esnemesini engelliyor ve 2019 Mercurial'ın üst yüzünü Nike Football'un bu tarihe kadar piyasaya sürülen en güçlü Flyknit'i haline getiriyor. Üst yüz tasarımında ilk kez Flywire ve Flyknit bir arada kullanıldı ve Mercurial serisindeki ilkler tarihine yeni bir halka eklendi. Bütün Koşullarda Kontrol özelliğinin eklenmesi kramponun su geçirmez hale gelmesini sağlıyor.

Mavi öfke ve siyah renk çeşitleriyle piyasaya çıkan 2019 Mercurial 360 Vapor/Superfly, nike.com üzerinden satışa sunuluyor.


Tümü
TÜMÜ