League of Legends Worlds'te son yarı final bileti H2K'in

League of Legends çeyrek finalinde H2K, Albus NoX Luna'ya karşı 3 maçı büyük bir dominasyonla kazanarak son yarı final biletini cebine koydu.
17 Ekim 2016 09:26
League of Legends 2016 Dünya Şampiyonası çeyrek finalinde İngiliz takımı H2K ile Rusya takımı Albus NoX Luna karşı karşıya geldi. Chicago Theatre'da oynanan seriyi 3-0 ile H2K kazandı.

Grubun ilk haftasını 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile geçtikten sonra ikinci hafta da 4'te 4 yaparak büyük bir sürprize imza atan H2K, serinin ilk maçında Albus NoX Luna'ya karşı seçme ekranından itibaren büyük bir üstünlük sağladı. Albus NoX'un en iyi oyuncusu olarak gösterilen Likkrit'in su çiçeği olması ve bu nedenle uçağa binememesi nedeniyle 32 saatlik kara yolculuğuyla gelmesinin etkileri, maçta çok net belli oldu. H2K, maçı 28-8'lik skor, 18 bin altın farkı ile 34 dakikada bitirdi.

Serinin ikinci maçında, ilk maçtan daha büyük bir dominasyon yaşandı. Seçme ekranında geri düşmesine ve oyun içinde büyük sorunlar yaşamasına rağmen Albus NoX Luna, aynı şampiyonlarda ısrarcı oldu. H2K'in buna cevabı ise 23 dakikada gelen zafer oldu. Skor ise 15-2'ydi.

Albus NoX Luna, serinin 3. maçında da aynı şampiyonlarla vadiye çıktı. Sonuç yine değişmedi ve H2K, karşısında ciddi bir direnç görmeden galibiyete uzandı ve son yarı final biletini cebine koydu.

Bu sonuçların ardından yarı final eşleşmeleri ve tarihleri belli oldu:

22 Ekim Cumartesi 01.00
ROX Tigers - SK Telecom T1

23 Ekim Pazar 01.00
Samsung Galaxy - H2K
Galeri Icon Foto Galeri