Sporx Extra Arama Logo

Jose Mourinho'nun bozuk para gibi harcadığı 10 yıldız futbolcuÜnlü Portekizli teknik adam Jose Mourinho'nun elinde kariyeri inişe geçmiş hatta yere çakılmış 10 futbolcu... Bu kadar da kolay harcanılmaz ki...

1. Hamit AltıntopMilli futbolcumuz Hamit biraz da kadroda ki genişliğin kurbanı olsa da o zaman ki formuyla kadroda daha fazla yer alması gerekirdi.

2. Mohamed SalahBirçok takımın transfer yarışına girdiği futbolcu Chelsea'yi tercih etti etmesi de sonra çok pişman oldu. Düzenli forma şansı bulamamasının ardından Fiorentina'ya kiralandı.

3. Juan CuadradoAdı Barcelona ile de anılan futbolcu Chelsea'ye büyük umutlarla transfer oldu. Ancak Jose'nin elinde o da harcandı ve Juventus'un yolunu tuttu.

4. Nuri ŞahinHamit ile aynı sezon kadroya dahil olan Nuri oldukça yetenekliydi ve orada gerçekten kalıcı olabilirdi. Ama doğru dürüst mevkisinde bile oynayamadı.

5. Lassana DiarraFransa'nın yetiştirdiği en önemli orta saha oyuncuların biri olan Lassana Diarra tam da kadronun banko oyuncusu olacakken yerine Khedira transfer edilerek umutları suya düşürüldü.

6. Juan MataMata'yı oynatmamaya adeta yemin eden Mourinho, İspanyol oyuncuyu United'a gönderdi ve o mevkide prensi Oscar'a forma verdi.

7. Sergio CanalesZamanın en önemli genç yeteneklerinden olan Canales, Mourinho tarafından parlatılacağı yerde neredeyse kariyerinden oluyordu neyse ki yılmadı ve başka takımlarda dikiş tutturdu.

8. KakaMilan'ın her şeyi olan bir adamı Madrid'in hiçbir şeyi yapan Mourinho'ya burada söyleyecek söz bulamıyoruz. Ayrıca Kaka'nın gol attığı hiçbir maçı kaybetmemiştir Real Madrid...

9. Iker CasillasReal'in evladı Casillas'a muhtemelen bir gün kendi rızası dışında yedek oturacağını söyleseniz gülerdi. Fakat Mourinho ile hiçbir şey imkansız değil. Iker de formsuzluğuyla tuz biber ekti.

10. Pedro LeonOynatmadığı gibi bir de sivri diliyle sürekli eleştirdiği çocukcağızın canına tak ettirdi.Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın