Hikmet Karaman'a hakarete hapis istemi

Hikmet Karaman'ın Kayserispor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde, sosyal medya hesabından Karaman'a "Pili bitik y…… son vurgunlarını yapıyor. İlk yarı sonunda Kayseri'den de şutlarlar. Biraz da oradan yolunu bulur" diyerek hakaret ettiği ve ayrıca küfür ettiği iddiasıyla tutuksuz sanık Nejdet K. hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haber; DHA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Hikmet Karaman'a hakarete hapis istemi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Eylül 2022 14:19
Son güncelleme 28 Eylül 2022 19:11
Hikmet Karaman'ın Kayserispor'da teknik direktörlük yaptığı dönemde, sosyal medya hesabından Karaman'a hakaret ettiği ve ayrıca küfür ettiği iddiasıyla tutuksuz sanık Nejdet K. isimli şahsa dava açıldı.

Olay, geçen yıl 3 Eylül'de Kayseri'de meydana geldi. İddiaya göre, Nejdet K. isimli bir kişi Kayserispor'un eski teknik direktörü Hikmet Karaman'a, sosyal medya hesabından "Pili bitik y…… son vurgunlarını yapıyor. İlk yarı sonunda Kayseri'den de şutlarlar. Biraz da oradan yolunu bulur." şeklinde yorum yaptı ve küfür etti. Şikayet üzerine şüpheli Nejdet K. hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianame kapsamında, 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Kayseri 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Birol Küçük tarafından kabul edilen iddianamede ifadesine de yer verilen Nejdet K. "Söz konusu sosyal medya hesabı bana ait. İddia edilen paylaşımları yaptığım için çok pişmanım" dedi.

Sanık Nejdet K., önümüzdeki günlerde ilk kez hakim karşısına çıkacak.

ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLAYACAK

Hikmet Karaman, kendisine küfür ve hakaret eden kişilere verilen cezaların, para cezasına çevrilmesi halinde, mahkemenin belirlediği bu ücreti yine şehit ailelerine bağışlayacak.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam