Milan'da yaprak dökümü!

İtalya Serie A'da bu sezon şampiyonluğu Juventus'a kaptıran Milan'da yaprak dökümü başladı. Kırmızı siyahlı takıma yıllarını vermiş iki isim ayrılık çanlarının çaldığını belirtti ve...

Haber; DHA
Abone Ol
Milan'da yaprak dökümü!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Mayıs 2012 09:51
İtalya'nın Profesyonel Futbol Ligi Serie A'da Juventus'un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından AC Milan'da tam anlamıyla yaprak dökümü yaşanıyor.

Milan'ın efsanevi oyuncusu Alessandro Nesta'nın takımdan ayrılacağını açıklamasının ardından, isimleri takımlarıyla özdeşleşen Rino Gattuso ve Filippo Inzaghi de ayrılma kararı aldı.

Son 13 yıldır kırmızı-siyah formayı giyen Gattuso, Milan Asbaşkanı Adriano Galliani'yle "bir yıl takımın dışında kalma" kararını açıkladı. Gattuso, görüşmenin ardından; "Artık bir kenara çekilip, yerimi başkalarına bırakma zamanı geldi" dedi.

Gattuso ayrıca, "Sadece 'hoşçakal' diyorum. Bir yıl takımın dışında kalacağım. Sonrasını göreceğiz. Milan bana, benim onlara yaptığımdan daha fazlasını yaptı" diye konuştu.

Bir ayrılık kararı da emektar oyuncu Pippo Inzaghi'den geldi. Inzaghi, futbolculuk kariyerini bitirme kararı aldı. Milan'ın resmi internet sitesinde yayınlanan Inzaghi imzalı mektupta, "Herşeyden önemlisi ben, bizim için oynadım ve yendim" diyerek taraftarlarıyla vedalaştı. Inzaghi 2001 yılından beri Milan forması giyiyordu.

Bu sezon beklediğini bulamayan Milan'da yaprak dökümünü takiben hareketli bir transfer sezonu yaşanması bekleniyor. Milan'ın genç bir kadro oluşturma isteğini, transferde genç yıldızlar üzerinde yoğunlaştırarak hayata geçirmesi bekleniyor.


Tümü
TÜMÜ