X

Ceferin'den FIFA'ya tepki

UEFA Başkanı Aleksandr Ceferin, Dünya Kupası'nın iki yılda bir yapılması önerisine tepki gösterdi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Abone Ol
Ceferin'den FIFA'ya tepki
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Ekim 2021 18:18
UEFA Başkanı Aleksandr Ceferin, FIFA Başkanı Gianni Infantino'ya Dünya Kupası'nın iki yılda bir yapılması önerisinden vazgeçmesi gerektiğini söyledi.

Arsenal'in eski patronu Arsene Wenger tarafından ortaya atılan öneriye Ceferin, "Futbol için korkunç sonuçları olur." açıklaması yaptı.

Ceferin, Infantino'ya, "Sizden ve FIFA'dan oylama için baskı yapmamanızı rica ediyorum, çünkü bu genel olarak futbol için korkunç sonuçlar doğurabilir. Böyle bir konuda oylamaya gitmenin akıllıca olacağını düşünmüyorum." dedi.

İtalyan, Romen, Alman, Portekiz ve diğer federasyonlardan yetkililer, Infantino'ya değişikliklerin oyuna zarar vereceğini ve ayrıca istişare sürecinin ele alınış şeklini eleştirdiklerini açıkça belirttikleri aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İnfantino, "Ortak bir zemin bulmaya çalışmalıyız, eğer birileri zarar görecekse hiçbir teklifte bulunmayacağız. FIFA Başkanı olarak görevim diyaloğu kolaylaştırmak, teklifleri kolaylaştırmak, karar veren ben değilim, karar veren siz olacaksınız." açıklamasında bulundu.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ