Caner Cavlan: "Türkiye'de sık teknik direktör değişiyor"

Kariyerini Austria Wien'de sürdüren gurbetçi futbolcu Caner Cavlan, Hollanda basınına konuştu.

Caner Cavlan: 'Türkiye'de sık teknik direktör değişiyor'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Şubat 2020 22:31
Austria Wien'in sol bek oyuncusu Caner Cavlan, kariyeri ve hedeflerine dair Hollanda basınına konuştu. 28 yaşındaki futbolcu sezon başından beri Avusturya'da kariyerini devam ettiriyor.

Ocak ayına kadar zorluklar yaşadığını söyleyen Cavlan; "Son birkaç haftaya kadar, burada sorunlar yaşadım. Takımın 3 pasta kaleye gitme anlayışına alışmakta çok zorlandım." dedi.

"TÜRKİYE'DEN TEKLİFLER ALDIM"

Caner Cavlan, Türkiye ve Hollanda'dan transfer teklifleri aldığını da belirtti.

Bu teklifleri hocasına ilettiğini söyleyen gurbetçi futbolcu; "Teknik direktörüme gidip alışık olduğum, bildiğim bir ortamda olmanın benim için daha iyi olabileceğini belirttim." dedi.

Caner Cavlan, Austria Wien teknik direktörü Christian Ilzer'in kendisine söylediklerini de anlattı.

Cavlan hocasının kendisine; "Caner, ligin ikinci yarısında kanat beki olarak oynatamayı düşünüyorum." dediğini belirtti. Cavlan, hocasının planlarına inandığı için ve yeni bir pozisyonda kendisini görebileceği için heyecanlandığını ve bu sebeple takımda kaldığını belirtti.

"TÜRKİYE'DE SIK TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİYOR"

Kariyerine neden Türkiye'de devam etmediğini anlatan Cavlan; "Türkiye'de fazlaca para kazanabilirdim ancak teknik direktör birkaç hafta içinde gönderilebilir. Örneğin, bir dönem Boluspor'da Fuat Çapa için oynuyordum. Bir süre sonra Çapa gitti ve yeni teknik direktör geldi. Onun yerine de yeni birisi geldi. O zaman Batı Avrupa'daki futbolun farklı olduğunu düşündüm. Süreklilik benim için daha önemli. Bu yüzden buradayım." dedi.

Caner Cavlan, bu sezon takımıyla Avusturya Bundesliga'da 7 maça çıktı. 28 yaşındaki oyuncu takımına gol veya aasist katkısı sağlayamadı.

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ