Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Calipari: "Knicks, Kevin Knox için henüz pes etmemeli"

Kentucky Üniversitesi başantrenörü John Calipari, New York Knicks forveti Kevin Knox'ın NBA'deki sıkıntılarından bahsetti ve Knicks'in henüz pes etmemesi gerektiğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Kentucky Üniversitesi başantrenörü John Calipari, New York Knicks forveti Kevin Knox'ın NBA'deki sıkıntılarından bahsetti ve Knicks'in henüz pes etmemesi gerektiğini söyledi.

Calipari, eski Kentucky oyuncusu hakkında şöyle konuştu:

"Çok gençti. Bazı çocuklar kronolojik yaşlarından daha genç oluyorlar, ve bu da çok genç oluyor. Ve o da o çocuklardan biri. O drafttaki en genç oyuncuydu. Biraz zaman alacak. Yapmak istemeyeceğiniz şey, ve takımlar bu ligde bunu yaptılar, çok genç bir oyuncudan çok erken vazgeçmek olacaktır. Ve şimdi aniden, adam iyi oynamaya başlıyor ve New York'ta herkes 'Ya bizde olsaydı? Onu verdik. Daha uzun süre dayanmalıydık. Neden bunu yaptık?' diyor."

Knox, çaylak sezonunda 12.8 sayı ve 4.5 ribaund ortalama yakaladıktan sonra, bu sezon 6.4 sayı ve 2.8 ribaundla düşüş yaşamıştı.

"ŞUTUNUZ ZAMANLA DAHA İYİ OLUYOR"

Calipari, Knox'ın gençliği ve cüssesi nedeniyle gelişmesinin daha uzun süreceğini belirtti, ancak sonunda şutunu daha iyi yapması (%35.9 isabetle oynuyor) gerektiğini de sözlerine ekledi:

"Gençlerin, özellikle cüsseli oldukları zaman gelişmeleri daha uzun sürüyor. Ve cüssesi ile yetenekleri olan çocuklar, oyun ona yavaşça geliyor. Başka bir deyişle, eğer uzun iseniz, sırık gibiyseniz, şutunuz varsa, ki şut atmak NBA'de bir ikramiye haline geldi, şutunuz yoksa, önemli bir adam, ya da 1 ya da 2 numaralı bir adam olmak zordur. Şutunuz yoksa, 3, 4 ya da 5'inci adam olmalısınız. Bu kolay çünkü NBA'de zamanla çocuklar daha iyi şut atıyorlar."