Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Buss: "Sabırlı olun Lakers taraftarları!"

Los Angeles Lakers'ın sahibi Jeanie Buss, NBA Ödülleri töreninde eski takım başkanı Magic Johnson'ın istifasını verişinden bu yana ilk kez medyaya konuştu.

Los Angeles Lakers'ın sahibi Jeanie Buss, NBA Ödülleri töreninde eski takım başkanı Magic Johnson'ın istifasını verişinden bu yana ilk kez medyaya konuştu.

Buss, Lakers'ın "gerçekten iyi bir yerde" ve "doğru yolda" olduğunu söyledi. Magic'in ayrılması sonrası neden açıklama yapmadığına dair ise, şu açıklamayı getirdi:

"Gerçekten söyleyecek bir şey yoktu. Magic'in artık resmi bir kapasitede takımla birlikte olmak istemediğine karar vermesi beni şok etti. Bu yüzden sürecin ne olduğunu anlamak için zamana ihtiyacım vardı. Hepsi bu. Sadece işle ilgilenmeli ve takıma bakmalıydım."

"BENCE GERÇEKTEN İYİ BİR YERDEYİZ"


Buss'a bu yaz Lakers organizasyonunu çevreleyen kargaşanın dışarıdan algısı hakkında sorular soruldu. Yanıtları şöyle oldu:

"Magic istifasını verdiğinde sürpriz oldu. Bunun olacağını kestirememiştim. Ama onun dışında olan her şey herhangi bir organizasyonun ilerledikçe ve yeni bir sezona girdiğinde yaşadıklarından fazlası değildi. Lakers'ın yaptığı iddia edilen şeylere karşın, bana göre gerçekten iyi bir yerdeyiz ve önümüzdeki sezon öncesinde kendi yolumuzu ve planımızı izliyoruz."

"SABIRLI OLUN LAKERS TARAFTARLARI"


Buss, takımın genel menajeri Rob Pelinka'ya olan güvenini de yineledi:

"Rob'a her zaman güven duydum. Dışarıdaki spekülasyon ne olursa olsun, yaptığımız şeyleri doğrulamak için dış medyaya ihtiyacımız yok. Çok mutluyum, bence doğru yoldayız, ama yapacak daha çok iş var. Çok fazla değişiklik var, Lakers taraftarları sabırlı olun. Hedefimize ulaşacağız. Hepimiz gurur duyana kadar işimiz bitmeyecek."