Başakşehir'den Arda Turan kararı

Başakşehir, Arda Turan'ın sözleşmesinin karşılıklı anlaşma yoluyla feshedildiğini açıkladı.

Haber; Sporx.com
Başakşehir'den Arda Turan kararı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Ocak 2020 12:10
Süper Lig takımlarından Başakşehir'de Arda Turan dönemi sona erdi. Başakşehir'in Antalya kamp kadrosunda yer almayan Arda Turan, dün akşam saatlerinde Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile bir araya gelerek, "Kariyerimde yeni bir sayfa açmak istiyorum, yeni bir motivasyona ihtiyacım var ve bu süreçte size de zarar gelmesini istemiyorum" diyerek sözleşmesinin feshedilmesini istedi.

Sezon başında Başakşehir ile yaptığı yeni sözleşmede yıllık ücretinde büyük oranda indirime giden Arda Turan'ın bu talebini değerlendiren Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Senin için en iyisinin olmasını diliyorum" diyerek Arda'nın talebine olumlu karşılık verdi ve sözleşme feshedildi.

Kulübün internet sitesinden şu açıklama yapıldı;

"Futbolcumuz Arda Turan, dün başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ ile görüşerek kariyerinde yeni bir sayfa açmak adına kendisinden izin istedi. Gümüşdağ, Arda Turan'ın bu talebini uygun görüp olumlu yanıt verirken tecrübeli futbolcunun sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedildi.

Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli oyunculardan biri olan, 100 kez A Milli Takımımızda forma giyen Arda Turan'a kulübümüze vermiş olduğu emekler için teşekkür ediyor, kariyerinin geri kalan bölümünde başarılar diliyoruz."

ARDA TURAN'DAN VEDA MESAJI

"Dün, başkanımız Göksel Gümüşdağ ile bir araya gelip kendisine kariyerimde yeni bir sayfa açmak istediğimi belirttim. Son derece yapıcı bir şekilde geçen görüşme sonrasında anlaşarak yollarımızı ayırdık. Başakşehir Futbol Kulübü'nde geçirdiğim süre boyunca benden ilgilerini esirgemeyen profesyonellere ve kulüp personeline gönülden teşekkür ederim. Futbolcu kardeşlerime, arkadaşlarıma bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyorum. Yaşadığımız tüm güzellikler, mutluluklar, anılarımın en özel yerinde olacak. Hayatım boyunca hep çok çalıştım, hep çok mücadele ettim. Yine öyle olacak. Yine en mutlu olduğum şeyi yapmaya; futbol oynamaya devam edeceğim"Tümü
TÜMÜ